BREAKING NEWS

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të gjithëve: Vetëm këto do jenë ditët e pikut, ndërsa lajmi i mirë është se numri i të prekurve do të ulet...

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të
x

Lifestyle

Frika dhe paniku nga koronavirusi, kapen pamje unike nga droni të njerëzve në radhë për...

Frika dhe paniku nga koronavirusi, kapen pamje unike nga droni të

Një dron ka kapur pamjet e qindra korean-jugorëve që po mbajnë radhë për maska në Daegu, një nga epiqendrat e shpërthimit të koronavirusit në vend.

Supermarketi “Emart”, në rrethin Chilseong të qytetit, po ofron maska me ulje çmimi për banorët e Daegu.

Koreja e Jugut ka numrin më të madh të rasteve “Covid-19” jashtë Kinës, me më shumë se 760 njerëz të infektuar. Një numër i madh i tyre janë në ose afër Daegu, i cili është qyteti i katërt më i madh i Koresë së Jugut.

Pamjet origjinale të dronit janë realizuar nga “The Maeil Shinmun”.