Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Frikë dhe panik nga lëkundjet, ky është krevati që po i çmend të gjithë dhe që të mbron nga tërmetet (VIDEO)

Postuar: 02/12/2019 - 10:37

Tërmeti i datës 26 nëntor ka lënë  shumë pasoja dhe panik tek qytetarët, të cilët ende nuk guxojnë të futen brenda banesave të tyre pavarësisht se janë konstatuar të sigurta.

Tërmeti ndodhi në orët e para të mëngjesit dhe shumica e njerëzve ishin në gjumë dhe u gjetën të papërgatitur.

Në fakt ekziston një krevat që të mbron nga tërmetet.

Ka formën e një shtrati normal, por në momente rreziku, mblidhet në formë kutie.

Në brendësi ka dyshekë dhe nuk mund të vritesh, por jashtë ka përbërje çeliku që të mbron nga të gjitha goditjet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 10:38

Flasim për atmosferë festive apo jo? Nëse nuk keni vendosur ende për pemën e Krishtlindjeve në shtëpi, atëherë njihuni me çiftin të cilët kanë plot 350 të tilla.

Postuar: 12/12/2019 - 10:06

Pas 73 vjetësh, studiuesit zbuluan se si duket fundi i detit pas një shpërthimi që hodhi në ajër

Postuar: 12/12/2019 - 08:11

Një 19-vjeçare ukrainase, me banim në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka vendosur të nxjerr në sh

Postuar: 12/12/2019 - 07:02

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do