BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Lifestyle

Frikë dhe panik nga lëkundjet, ky është krevati që po i çmend të gjithë dhe që të mbron nga tërmetet (VIDEO)

Frikë dhe panik nga lëkundjet, ky është krevati që po i

Tërmeti i datës 26 nëntor ka lënë  shumë pasoja dhe panik tek qytetarët, të cilët ende nuk guxojnë të futen brenda banesave të tyre pavarësisht se janë konstatuar të sigurta.

Tërmeti ndodhi në orët e para të mëngjesit dhe shumica e njerëzve ishin në gjumë dhe u gjetën të papërgatitur.

Në fakt ekziston një krevat që të mbron nga tërmetet.

Ka formën e një shtrati normal, por në momente rreziku, mblidhet në formë kutie.

Në brendësi ka dyshekë dhe nuk mund të vritesh, por jashtë ka përbërje çeliku që të mbron nga të gjitha goditjet.

Më të lexuarat