BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Lifestyle

Gjëegjëzë e re po çmend internetin, vetëm 1% e gjejnë zgjidhjen

Gjëegjëzë e re po çmend internetin, vetëm 1% e

Nëse e gjen, mund të buzëqeshësh, sepse je i shkëlqyer dhe ndër pak të tillë!

Gjëegjëza dhe iluzionet optike zakonisht bëjnë bujë në mediat sociale, pasi shumë prej tyre ushtrojnë trurin tonë dhe na mbajnë të karikuar.


Mirëpo me kalimin e kohës ato bëhen gjithnjë e më …kërkuese.

Dhe siç do ta shohim më poshtë, ne po lëmë klasikët dhe po shkojmë në diçka shumë më kërkuese, më të rafinuar.


Në foton më poshtë shohim një imazh, ku dallohet një grua e vdekur në një dhomë, e cila është me kokë poshtë, ndërsa i vetmi informacion që na jepet është se dhoma është në katin e 8-të të një hoteli.

Pra pyetja është: Si vdiq gruaja në fjalë?

Gjëegjëzë e re po çmend internetin, vetëm 1% e

Përgjigjja…

Nëse nuk e keni gjetur vetë përgjigjen, ose nëse e keni dhe po kërkoni konfirmim, është koha të zbuloni të vërtetën.

Kjo është vetëvrasje. Xhami nuk duket se është thyer dhe do të ishte e vështirë për një keqbërës që të tentonte të futej nga kati i 8-të i një hoteli përmes një dritareje pa ballkon.

Në derën e dhomës shohim menteshat nga brenda. Që do të thotë se dera hapet nga brenda. Nëse dikush do të kishte hyrë me forcë do të kishte hapur derën dhe do të flakte gjërat që gjenden në komodinë, mu përpara derës.