Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjesti që do ju prekë të gjithëve! E kapin duke vjedhur, e pabesueshme çfarë bëjnë policët me gruan

Postuar: 09/07/2019 - 19:14

Një grua është kapur duke vjedhur në një supermarket në Manhattan dhe ajo që ka rënë në sy ka qenë veprimi i ndjerë që kanë bërë policët.

Nëna e re u kap duke vjedhur ushqime dhe efektivët u ofruan t’ia paguanin në vend që ta arrestonin.

Ajo është fotografuar përballë arkës duke qarë në momentin që u kap. Fotoja është shpërndarë kudo në rrjet dhe ka bërë xhiron e mediave sociale.

Tre policët emrat e të cilëve janë Louis Sojo, Esnaidy Cuevas dhe Michael Rivera treguan gjithë ngjarjen në një konferencë për shtyp.

Ishte roja i dyqanit ai që lajmëroi policinë pasi pa që gruaja po vidhte.

Sojo tha:

E pyeta se çfarë po ndodhte dhe ajo mu përgjigj se ndihej e uritur dhe pasi pamë çantat, ne vendosëm të themi: ‘Ne do të paguajmë për këto. Unë e kam bërë këtë veprim për 22 vjet. Nuk është hera e parë që kam paguar për ushqimet e dikujt. Kjo nuk është hera e parë që as ata kanë paguar për ushqimin e dikujt. Nuk është se e bëjmë këtë gjest gjithmonë, por kur shihni fytyrën e dikujt dhe vini re se ata kanë nevojë për ju dhe se janë në të vërtetë të uritur është shumë e vështirë që një qenie njerëzore të largohet nga një situatë e tillë. Ne nuk jemi rritur kështu. Prandaj ai ishte veprimi i duhur për t’u bërë.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 23:45

Nëse veç keni dashur ta dini se si do të dukeni pas 30-40 viteve, atëherë tani këtë jua mundësoi aplikacioni i famshëm FaceApp.

Postuar: 18/07/2019 - 20:28

Tregohuni të kujdesshëm që gjithçka ta konsumoni në sasinë e duhur.

Postuar: 18/07/2019 - 20:20

Ngjarje të tilla janë mjaft të rralla.

Postuar: 18/07/2019 - 19:43

Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëd

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 18:26

Kur zbuloi se e shoqja kishte të dashur, humbi toruan dhe pasi zbuloi rivalin në dashuri, mori nj

Postuar: 18/07/2019 - 18:14

Ky rast i pazakontë i një gruaje nga Britania e Madhe është bërë viral në rrjet.