BREAKING NEWS

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në kryeqytet", Rama nxjerr pamjet, tjetër mesazh të fortë pas prishjes së Teatrit

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në
x

Lifestyle

Gjyshja e rekordeve, s’do ta besoni se ç’bëri gruaja në moshën 90-vjeçare, vuri para gjithë të rinjtë

Gjyshja e rekordeve, s’do ta besoni se ç’bëri gruaja

Japonezja Hamako Mori është tepër e pasionuar pas videolojërave, por nuk është një lojtare si të gjithë. E mbiquajtur “gjyshja gamer”, gruaja sapo shoi 90 qirinj mbi tortë dhe mori një certifikatë nga Rekordet Guinness, si lojtarja dhe youtuber më e moshuar në botë.

Falë ushtrisë së fansave, që e ndjekin dhe vlerësojnë për mënyrat e sjellshme dhe varietetin e lojërave që luan çdo ditë, Hamako triumfoi duke fituar dhe çmimin global.

Hamako shpreh keqardhjen që moshatarë të saj nuk angazhohen për të luajtur me videolojëra, sepse është shumë argëtuese.