BREAKING NEWS

E bujshme! Mjekët izraelitë zbulojnë ilaçin kundër diabetit

E bujshme! Mjekët izraelitë zbulojnë ilaçin kundër
x

Lifestyle

Gjyshja ' police' ndalon shoferët e tërbuar, kujtojnë se është radar, do habiteni çfarë mbante në dorë gruaja. Oficeri bën gjestin emocionues

Gjyshja ' police' ndalon shoferët e tërbuar, kujtojnë

Makinat në lagje ecnin shumë shpejt dhe rrezikonin jetën e nipërve dhe mbesave të kësaj gjysheje që shikoni në foto.  Patti Baumgartner dëshironte që shoferët të ngadalësonin shpejtësinë dhe vendosi të dalë në rrugë me një tharëse flokësh që dukej si radar për të penguar shoferët dhe për tu dhënë një mesazh të qartë, që të ndalin shpejtësinë e automjeteve.    

"Ka shumë njerëz që ankohen se nuk mund të ecin ose të ngasin biçikletat e tyre. As unë  nuk do të ecja me biçikletë," u shpreh ajo për mediat.

Gjyshja Patti në rrugë

Djali i Baumgartner e fotografoi gruan dhe e publikoi që të tërhiqte vëmendjen e oficerit të zonës, Noah Pesola.

Fotoja tërhoqi vëmendjen e policisë, të cilët e lanë gjyshen të vazhdonte pa e penguar.

“Unë nuk e di se si mund ta ndihmoja, përveçse t’i dhuroja asaj kapelen dhe simbolin tim,” tha oficeri Noah Pesola.