Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjyshja ' police' ndalon shoferët e tërbuar, kujtojnë se është radar, do habiteni çfarë mbante në dorë gruaja. Oficeri bën gjestin emocionues

Postuar: 18/09/2019 - 11:50

Makinat në lagje ecnin shumë shpejt dhe rrezikonin jetën e nipërve dhe mbesave të kësaj gjysheje që shikoni në foto.  Patti Baumgartner dëshironte që shoferët të ngadalësonin shpejtësinë dhe vendosi të dalë në rrugë me një tharëse flokësh që dukej si radar për të penguar shoferët dhe për tu dhënë një mesazh të qartë, që të ndalin shpejtësinë e automjeteve.    

"Ka shumë njerëz që ankohen se nuk mund të ecin ose të ngasin biçikletat e tyre. As unë  nuk do të ecja me biçikletë," u shpreh ajo për mediat.

Gjyshja Patti në rrugë

Djali i Baumgartner e fotografoi gruan dhe e publikoi që të tërhiqte vëmendjen e oficerit të zonës, Noah Pesola.

Fotoja tërhoqi vëmendjen e policisë, të cilët e lanë gjyshen të vazhdonte pa e penguar.

“Unë nuk e di se si mund ta ndihmoja, përveçse t’i dhuroja asaj kapelen dhe simbolin tim,” tha oficeri Noah Pesola.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 15:50

Një në çdo dy shtëpi banohet nga vetëm një person në Berlin, kryeqytetin e Gjermanisë.Shumë shoqata organizojnë festa përqafimi profesional, grupe në Facebook ku njerëzi e moshuar ta vuajnë më pak vetminë.

Postuar: 21/10/2019 - 11:42

Njihuni me parashikimin e astrologut të famshëm italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjen

Postuar: 21/10/2019 - 07:46

Zgjoheni në mëngjes, bëni dush, visheni, pastaj vendosni deodorantin. Apo jo?

Postuar: 20/10/2019 - 23:17

Një 25-vjeçare nga Melburn, e quajtur Caity Mason është përballur me një ngjarje aspak e zakontë.

Postuar: 20/10/2019 - 15:37

Astrologët thonë që shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë, janë shenjat më xheloze dhe zil

Postuar: 20/10/2019 - 14:10

Astrologe Meri ka lajme të rëndësishme për disa nga shenjat e horoskopit.