BREAKING NEWS

Pasi kërcënoi ministren Gjonaj se do e kallëzonte penalisht, Meta del me një tjetër paralajmërim të fortë

Pasi kërcënoi ministren Gjonaj se do e kallëzonte penalisht, Meta
x

Lifestyle

Habit analisti i njohur: Nuk i kam larë duart prej 10 vitesh

Habit analisti i njohur: Nuk i kam larë duart prej 10 vitesh

Deklarata më e fundit e analistit të njohur ka shokuar mbarë botën

Pete Hegseth, një prej analistëve dhe aksionerëve të Fox News, ka pranuar në transmetim direkt se ai nuk i ka larë duart prej 10 vitesh duke thënë se “mikrobet nuk janë të vërteta”.

Duke folur për “Fox dhe Friends”, Hegseth tha se mikroorganizmat infektive nuk ekzistojnë sepse nuk mund të shiheshin me sy të lirë.

“Unë vaksinohem”, tha ai.

Rrëfimi i tij erdhi pasi bashkëpronarët Ed Henry dhe Jedediah Bila e tallën atë se po hante picë me dorën e majtë.

“Vendimi im për vitin 2019 është të them gjërat para kamerës ashtu siç i them jashtë kamerës”, shtoi Hegseth.

Komentet e tij u ballafaquan me mbështetje dhe shqetësim në rrjete sociale. Qendrat me bazë në SHBA për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thonë se larja e rregullt e duarve “është një nga mënyrat më të mira për të hequr mikrobet, për të mos u sëmurur dhe për të parandaluar përhapjen e mikrobeve te të tjerët”.