BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Lifestyle

Hëna e re sjell ndryshime drastike, lajme të mira për një nga shenjat e zodiakut, zbulojeni se për kë bëhet fjalë

Hëna e re sjell ndryshime drastike, lajme të mira për një

Dashi – Rrethanat financiare po ju japin një vrull motivimi për të dalë nga modelet e vjetra ose për të nisur kontrata ose partneritete të reja. Disa marrëdhënie mund të kenë përfunduar ose mund të kuptoni se është koha të ndaloni së investuari kohën dhe energjinë tuaj në situata që nuk janë mjaft reciproke.

Demi –Me hënën e re jeni të shtyrë të bëni disa ndryshime të sinqerta në shëndetin dhe mirëqenien e partneriteteve që kanë nevojë për një rikalibrim. Keni nevojë për një ndryshim në mënyrën se si jeni në lidhje me të tjerët, në mënyrë që të jetoni jetën tuaj më të mirë.
Binjakët – Po kuptoni se mënyra e jetesës nuk ia vlen paqen tuaj mendore. Kjo është një kohë e përshtatshme për të gjetur mënyra për të integruar më shumë me gjërat që ju gjallërojnë dhe ju bëjnë produktivë.

Gaforrja – Hëna e re është një kohë e fuqishme për t’u lidhur me fëmijën tuaj të brendshëm, duke frymëzuar një kthesë të mprehtë në shpresat dhe ëndrrat tuaja. Ju mund të rimendoni një rrugë të re për veten tuaj që përfshin një lëvizje në një drejtim tjetër që ofron më shumë ekuilibër, harmoni dhe autenticitet.
Luani –Ndryshimet në mënyrën se si komunikoni dhe ndërveproni me të tjerët në publik mund t’ju inkurajojnë të eksploroni mënyra të ndryshme që mund të hapin rrugën tuaj në një mënyrë të papritur. Përqafoni ndryshimet thelbësore me guxim!

Virgjëresha –Një nevojë urgjente për të shijuar peizazhe të reja arrin kulmin. Kërkoni perspektiva gjallëruese që sjellin qarkullim të freskët në hapësirat ku jeni ndjerë të mbërthyer. Mund të vijnë mundësi unike dhe të paçmuara të të mësuarit.

Dimri te dera, kujdes nga bateria e makinës!
Peshorja – Ka mënyra të ndryshme për të qenë i pasur. Ju mund të duhet të luani detektivin për ta kuptuar këtë, por gjurmimi i impulseve dhe ndjesive tuaja mund t’ju çojë në informacione të vlefshme për preferencat dhe përparësitë tuaja. Çfarë zbulon kjo për nevojat tuaja dhe a përputhet kjo me mirëqenien tuaj?

Akrepi – Nuk i shmangeni dot ndryshimit pasi po troket në derën tuaj. Nuk ka kuptim ta vononi! Zhytuni në procesin tuaj të kultivimit. Kjo është koha e rilindjes për ju. Si mund të rriteni në veten tuaj nga kjo pikënisje e re?

Shigjetari – Kini kujdes të mos e mbingarkoni orarin tuaj. Koha e pushimit dhe vetmia janë më të rëndësishme për mirëqenien tuaj tani, duke ofruar fokus në përvojat tuaja më të thella që nuk janë ende gati për t’u ndarë ose për t’u nxjerrë në dritë, kështu që përpiquni të ruani energjinë tuaj dhe të mbroni shqisat tuaja. Mund të jetë më e dobishme për të mbajtur në minimum ndërveprimet sociale sot.

Bricjapi – Po e gjeni veten duke shkuar në një drejtim tjetër, ndoshta një drejtim që është rrënjësisht i ndryshëm nga ata të bashkëmoshatarëve dhe kolegëve tuaj. Mund të shkëputeni nga një rrugë që nuk është më e juaja autentike. Mund t’u duhet kohë të tjerëve për të kapur dhe kuptuar me të vërtetë një rol të ri në të cilin po hyni, por është koha që ta ktheni peshoren në favor të zemrës suaj.

Ujori –Mund të jetë joshëse të mbash të fshehta punën dhe qëllimet e jetës tënde kur ndihesh i keqkuptuar dhe i gjykuar padrejtësisht, por tani është koha të çlirohesh. Vazhdoni të eksploroni vendet dhe prespektivat që të tjerët kanë shumë frikë t’i shohin. Jeta është shumë e shkurtër për të ndalur veten për hir të të tjerëve!

Peshqit –Një përvojë e thellë dhe unike ju tregon mënyrën se si e konceptoni botën në përgjithësi dhe mund të jetë joshëse të kërkoni përgjigje në vend që të përshtateni me realitetin që shpaloset. Hiqni dorë nga idealet në kokën tuaj.