Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Histori tronditëse! Pasi i shoqi u shtir si i vdekur, gruaja që nuk e dinte të vërtetën vrau veten dhe fëmijët

Postuar: 18/10/2018 - 13:04

Pasi mësoi se i shoqi kishte vdekur, një grua nga provinca Hunan në Kinë, mbyti dy fëmijët e vet dhe u vetëvra. Ngjarja ka shokuar opinionin publik në Kinë dhe ka nxitur një debat kombëtar mbi jetën e grave në zonat rurale.

Bashkëshorti, një burrë me mbiemrin He, falsifikoi vdekjen e tij për t’iu shpëtuar borxheve dhe për të siguruar një pagesë të majme nga policat e sigurimit për familjen e tij. Momentalisht, gjendet nën arrest pasi akuzohet për shkatërrim të pronës private dhe mashtrim të institucioneve të sigurimit.

He u detyrohej më shumë se 100,000 yuan (1,564,560 lekë të reja) huadhënësve të ndryshëm online. Ai mori me qira një makinë dhe e la të binte në lum. Pas kësaj u zhduk. Tre javë pas zhdukes së bashkëshortit, gruaja e tij me mbiemrin Dai, postoi një letër në Wechat ku shkruante se do të vriste veten për të ribashkuar familjen.

Policia tha se He e dorëzoi veten pranë autoriteteve më 12 tetor, një ditë pasi u gjendën trupat e gruas dhe fëmijëve të tij. Në një video të publikuar në mediat lokale në Kinë, He tha se kishte në plan të fshihej për pak kohë dhe më pas të kthehej për të marrë gruan e fëmijët. Gruaja e tij nuk dinte asgjë rreth këtij plani.

“Vajza ime ishte e sëmurë. Duhej vizituar çdo muaj. Duhet të paguaj këstet e makinës dhe shpenzimet e familjes. Unë jam gjithashtu i sëmurë. E bëra këtë për të shmangur borxhet,” tha ai. “S’ma merrte mendja që gruaja ime më donte kaq shumë.”

Burimi: The Guardian

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 09:15

 Në botë ekzistojnë shumë ligje të çuditshme, të cilat zbatohen për shkak të detyrimit ndaj shtetit. Këto ligje përfshijnë edhe shoferët, të cilët në situata të ndryshme marrin dënime të ndryshme.

Postuar: 16/11/2018 - 23:42

Adoleshentët janë duke i vënë vetes zjarrin në përpjekje të dëshpëruara për të gjetur famë në int

Postuar: 16/11/2018 - 22:57

Vendi mesdhetar që pritet t’i zërë vendin Japonisë për jetëgjatësinë më të lartë në botë

Postuar: 16/11/2018 - 22:39

Edhe çiftet më të apasionuar shpejtë ose vonë ndeshen me problemin e rutinës seksuale në dhomën e

Postuar: 16/11/2018 - 22:33

Këto imazhe mahnitëse janë marrë në momentin kur një vullkan shpërthen në një top të zjarrtë në

Postuar: 16/11/2018 - 21:40

Një baba zemërthyer ka treguar se si u zgjua për ta gjetur “princeshën  tij të bukur&r