BREAKING NEWS

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në kryeqytet", Rama nxjerr pamjet, tjetër mesazh të fortë pas prishjes së Teatrit

"Karakatina e shembur pak kohë më parë në
x

Lifestyle

Historia prekëse që mallëngjen, në hapjen e madhe, klienti pagoi me racionin e ditëve që lokali ishte mbyllur

Historia prekëse që mallëngjen, në hapjen e madhe, klienti

Porositi një kafe dhe e pagoi 50 euro. Ngjarja ndodhi në një lokal në Romë të Italisë, ku një klient i përhershëm i dyqanit pagoi me kartëmonedhën në prerje të madhe, duke thënë: “Mbaje reston”.

Ai i shpjegoi baristes duke i thënë se e meritonte ngaqë kishin qenë 50 ditë hapur dhe se ky ishte minimumi që mund të bënte.

Burri shpjegoi se paguhet si nëpunës publik dhe rroga që ai merr paguhet edhe prej taksave të njerëzve, si pronarja e lokalit.