Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Historia që tronditi gjykatën/ Kirurgu dhe e dashura e tij dehnin dhe drogonin femra, por s'mbaron me kaq

Postuar: 19/09/2018 - 19:39

Një kirurg nga Kalifornia në SHBA dhe e dashura e tij janë akuzuar për dy sulme seksuale dhe hetuesit dyshojnë se mund të ketë edhe qindra gra të tjera që mund të jenë viktima të abuzimit.Grant William Robicheaux 38 vjeç dhe Cerissa Laura Riley 31 vjeç, sulmuan seksualisht dy gra të cilat i njohën në një bar dhe në një restorant në vitin 2016.

 
Prokurorët amerikanë thënë për BBC se në telefonat e të pandehurve kanë gjetur mijëra video të viktimave të abuzimeve të çiftit amerikan. Hetuesit po përpiqen të identifikojnë gratë që shfaqen në video.
 
“Besojmë se të pandehurit shfrytëzonin paraqitjen e tyre të jashtme të mirë për t’iu afruar grave.
 
Ka disa video ku gratë dukeshin të ishin shumë të dehura dhe të pafuqishme për të reaguar ndaj abuzimeve seksuale të të pandehurve.
Bazuar në këto prova, besojmë se mund të ketë shumë gra të abuzuara që nuk janë të identifikuara“, thonë autoritetet amerikane.Hetuesit thonë se çifti amerikan i drogonte ose i detyronte gratë të konsumonin sasi të mëdha alkooli për t’i dehur, dhe më pas shkonin në apartamentin e kirurgut, ku dhe i sulmonin seksualisht.
 
Deri tani, dy prej grave kanë pohuar se ishin takuar me dy të pandehurit dhe ishin droguar prej tyre, e më pas ishin abuzuar.Grant William Robicheaux dhe Cerissa Laura Riley akuzohen për përdhunim dhe përdorim të drogës.Të dy të akuzuarit u liruan me një garanci financiare prej 100.000 dollarësh.
 
“Të gjithë kemi dëgjuar për ujkun me lëkurë deleje,” tha prokurori i distriktit. “Epo, një ujk mund të vërë dhe makijazh ose të veshë rroba doktori. Ose një ujk mund të jetë një grua e bukur.”
 
Nëse dënohen, z.Robicheaux dhe znj. Riley mund të kalojnë respektivisht 40 dhe 30 vite në burg, tha prokurori.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2018 - 17:55

 Cilat janë gënjeshtrat më të zakonshme të burrave?

Studimi që ka anketuar rreth 10.000 burra dhe gra ka klasifikuar gënjeshtrat në të zakonshme që përdorin burrat, In Tv.

Postuar: 18/10/2018 - 17:49

E besoni apo jo, ka ende vende ku njerëzit nuk dinë asgjë për teknologjinë, ose çfarë ndodh jasht

Postuar: 18/10/2018 - 17:28

Një stjuardesë në Emiratet Arabe është akuzuar për vjedhjen e parave të dy pasagjerëve.Gjatë flut

Postuar: 18/10/2018 - 17:20

 Në zonën prapa veshëve dhe kyçeve të dorës

Postuar: 18/10/2018 - 16:43

Fjala ‘psikopat’ përkufizohet si një person me çrregullime mendore dhe që njihen si p

Postuar: 18/10/2018 - 16:40

 E pabesueshme, por këto ligje ekzistojnë ende.

Postuar: 18/10/2018 - 15:00

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri.