BREAKING NEWS

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa të futem në garë

Primaret në PD, Julian Deda e zbulon: Ja arsyeja kryesore pse vendosa
x
BREAKING NEWS

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja: Autori shkoi pak ditë para për të studiuar vendin ku do ekzekutonte Briken Sanajn, u gjobit edhe nga policia, por...

Vrasja te ‘Kodra e Diellit’, gazetari zbardh detaje të reja:
x
BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x

Lifestyle

Horoskopi 27 shtator 2022: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Horoskopi 27 shtator 2022: Çfarë kanë parashikuar yjet për

Dashi: Do të mbeteni me shpresë. Mendoni me mençuri përpara se të zgjidhni ndonjë skemë financiare. Personaliteti juaj simpatik do të krijojë miq të rinj. Mund të grindeni me partnerin, megjithatë, partneri do ju qetësojë. Projektet dhe planet në pritje do të marrin formën përfundimtare. Është koha e përshtatshme për të vënë në provë idetë e reja. Do të bini sërish në dashuri me bashkëshortin tuaj.

Demi: Shëndeti do jetë i mirë pavarësisht ditës plot tension. Shanset për të marrë fitim monetar në mbrëmje janë të larta. Duhet të jeni të durueshëm me fëmijët. Mos lejoni askënd të marrë kredi për punët që bëni. Mund të bëni gjëra kreative gjatë kohës së lirë. Do të kaloni bukur me bashkëshortin.

Binjakët: Të moshuarit duhet të kujdesen për shëndetin e tyre. Paratë që keni investuar do të korrin rezultate të frytshme. Miqtë do t’ju bëjnë ditën të bukur. Dikush mund të flirtojë me ju. Ditë e përshtatshme për biznesmenët. Udhëtimi i papritur i ndërmarrë për qëllime biznesi do të japë rezultate pozitive. Mund të përpiqeni të shkoni në shtëpi herët pas punës. Bashkëshorti juaj mund t’ju shkaktojë disa humbje.

Gaforrja: Meqenëse Hëna është në Peshore, ka mundësi të bëni miq të rinj në rrethin tuaj shoqëror. Gjendja shëndetësore do të mbetet e mirë. Do të merrni përfitime nga vëllezërit dhe motrat tuaja. Dhimbja që po kaloni do të jetë e pavërejtur nga njerëzit përreth jush. Kini durim dhe thjesht anoni në dashuri. Është një ditë e favorshme për biznesmenët e kësaj shenje të zodiakut. Udhëtimi i biznesit do të japë rezultate pozitive. Përçarja mes jush dhe bashkëshortit do të vazhdojë për shkak të komunikimit të gabuar.

Luani: Duhet të ngrini shpirtin tuaj. Planet tuaja do të sjellin përfitime financiare. Jini bujarë me të gjithë, por shtrijeni ndihmën deri në një kufi. Romanca është në zjarr! Do të kënaqeni duke parë buzëqeshjen e të dashurit tuaj. Do të merrni fitime në biznes. Kaloni pak kohë me anëtarët e familjes tuaj dhe diskutoni me ta për çështje të rëndësishme. Gruaja do t’ju bëjë të ndiheni se jeni gjithçka për të.

Virgjëresha: Harrojeni të kaluarën dhe përpiquni të jetoni në të tashmen për të korrigjuar gabimet tuaja për një të ardhme më të mirë. Ju duhet të jeni në familje për të ditur rëndësinë e bashkimit dhe lumturisë. Luftoni depresionin dhe mbajeni nën kontrollin tuaj. Praktikoni joga për t’u përmirësuar për ta bërë trurin tuaj të shëndetshëm. I dashuri juaj do të flasë nga zemra, gjë që mund t’ju shqetësojë. Do të merrni bashkëpunim nga kolegët në zyrë. Udhëtimi është i mundur dhe do të jetë i dobishëm për ju. Dita juaj me bashkëshortin do jetë e mrekullueshme.

Peshorja: Një ditë rekreacioni dhe argëtimi. Ata që kishin marrë para hua nga një i afërm mund të duhet ta kthejnë shumën. Do ketë disa probleme në familjen tuaj. Ju nuk duhet t’i nënshtroheni kërkesave të panevojshme të të dashurit tuaj. Aftësia juaj për të mësuar gjëra të reja do të jetë e jashtëzakonshme. Fillimi i ditës mund të jetë paksa i lodhshëm, por me kalimin e ditës do të filloni të merrni rezultate të mira. Në fund të ditës, do të mund të gjeni kohë për veten dhe ta përdorni duke takuar dikë të afërt. Planet tuaja mund të prishen për shkak të një mysafiri të papritur.

Akrepi: Duhet të përdorni mendjen tuaj dhe të shikoni në të gjitha aspektet përpara se të merrni vendime. Dikush me plane dhe ide të mëdha do të tërheqë vëmendjen tuaj por, ju duhet të verifikoni besueshmërinë dhe origjinalitetin e personit përpara se të bëni ndonjë investim. Ka mundësi që të zini skenën qendrore në një mbledhje familjare. Shmangni çdo vendim të nxituar në dashuri. Mbështetja nga të moshuarit si dhe kolegët në vendin e punës do t’ju ngrejë moralin. Mund të kaloni pak kohë cilësore me bashkëshortin tuaj duke bërë një pushim nga puna. Vrazhdësia e bashkëshortit tuaj mund t’ju mbajë të mërzitur gjatë gjithë ditës.

Shigjetari: Niveli juaj i energjisë do të jetë i lartë. Investoni paratë tuaja me mençuri për kthim më të mirë në të ardhmen. Ju mund të merrni këshillat e ekspertëve dhe të moshuarve në këtë drejtim. Lajmet e mira nga një i afërm i largët do t’ju ndriçojnë ditën. Marrëdhënia me bashkëshortin tuaj ka mundësi të jetë e tensionuar për shkak të problemeve të vogla. Ata që lidhen me tregëtinë e jashtme pritet të marrin rezultatet e dëshiruara. Personat që punojnë në këtë shenjë të zodiakut mund ta përdorin plotësisht talentin e tyre në vendin e punës. Një anëtar i familjes suaj mund të insistojë të kalojë pak kohë me ju. Bashkëshorti juaj mund të jetë shumë i zhytur në punën e tij/saj, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni të mërzitur.

Bricjapi: Është një ditë kur do të gjeni disa orë të lira për veten tuaj për t’u çlodhur. Investoni paratë tuaja në pasuri të paluajtshme që do t’ju sjellë fitime të mira në të ardhmen. Ju këshillojmë që të mos hyni në asnjë grindje me askënd që jeton në zonën tuaj dhe çështjet konfliktuale, nëse ka, duhet të zgjidhen miqësisht. Do të ushqeheni me erëzën e ekzotikës në jetën tuaj të ëmbël të dashurisë. Natyra juaj konkurruese do t’ju ndihmojë të qëndroni përpara të tjerëve. Njerëzit e afërt do të përpiqen të afrohen më shumë, por ju do të preferoni ta kaloni kohën e lirë vetëm për të marrë qetësinë shpirtërore dhe për të ndjekur gjithashtu hobi.

Ujori: Mos harroni se tiparet tuaja fëmijërore do të dalin në sipërfaqe dhe do të mbeteni në humor lozonjar. Ka mundësi të futeni në një grindje me bashkëshortin tuaj për çështje të lidhura me paratë megjithatë, do të arrini të rregulloni gjithçka me qëndrimin tuaj të qetë. Ftesa në një funksion çmimi të fëmijës suaj do të jenë një burim i mirë kënaqësie për familjen tuaj. Me shumë mundësi do ta shihni ëndrrën tuaj të realizohet pasi bashkëshorti juaj i përmbush pritshmëritë tuaja. I dashuri juaj mund të lëndohet për diçka që keni thënë më parë. Do të fitoni njohje nëse ndani njohuritë dhe përvojën tuaj me të tjerët.

Peshqit: Do të harroni të gjitha kujtimet e trishtuara që keni për jetën tuaj martesore dhe do ta vlerësoni dhuratën e mrekullueshme. Është një ditë shumë e mirë nga pikëpamja juaj shëndetësore. Gjendja juaj e gëzuar shpirtërore do t’ju japë shtysën e dëshiruar dhe do t’ju mbajë të sigurt. Transaksionet monetare do të zhvillohen vazhdimisht gjatë gjithë ditës dhe do të keni mundësi të kurseni mjaftueshëm. Merrni këshillat e duhura pasi neglizhenca e lehtë nga ana juaj mund ta përkeqësojë problemin. Kolegët tuaj do ju kuptojnë më mirë se çdo ditë tjetër. Ju dëshironi të bëni gjërat që keni bërë gjatë ditëve të fëmijërisë.