BREAKING NEWS

“Këta 3 politikanë janë përgjuar”, Spartak Ngjela flet me emra dhe bën deklaratën ‘bombë’: Ja pse Ilir Meta do të shkarkohet , bravo i qoftë Lulzim Bashës nëse...

“Këta 3 politikanë janë përgjuar”, Spartak
x

Lifestyle

Horoskopi ditor 26 maj 2019 / Parashikimi për punën, shëndetin e dashurinë

Horoskopi ditor 26 maj 2019 / Parashikimi për punën, shëndetin e
Dashi – Ju mund të dëshironi të keni liri sot. Projektet që përfshijnë partneritete mund të ecin para, sidomos nëse ju ndiheni të motivuar që të bëni gjërat në mënyrën e duhur. Partnerët tuaj mund të frymëzohen për të bërë projekte më të mëdha, dhe të gjithë ju do të ndiheni aq të guximshëm sa të provoni të pamundurën. Mos e ngatërroni guximin me marrëzinë. Kujdesi kërkohet gjithmonë, sidomos në situata të vështira.
 
Demi – Gjatë javëve të fundit, ju mund të keni punuar në projekte që ju bëjnë të ndiheni mirë. Ndoshta bëhet fjalë për projekte që kanë të bëjnë me rritjen e karrierës tuaj. Në këtë proces, ndoshta keni zhvilluar disa aftësi të reja dhe tani ndiheni mjaft të sigurt për t’i përdorur ato. Sot, një shpërthim i  vendosmërisë dhe fuqisë së brendshme mund të përfundojë dhe të arrijë qëllimet që ju dëshironi.
 
Binjakët – Një rritje e pasionit romantik mund t’ju cojë në një takim me partnerin/partneren, pavarësisht pengesave në rrugën tuaj. Kujdesuni të vini re se çfarë dëshiron partneri/partnerja juaj! Projektet që mund të keni ndjekur me kolegët e biznesit mund të ndërmarrin një hap gjigant përpara, pasi si ju dhe ata ndiheni veçanërisht të fortë dhe të motivuar. Lëvizni me kujdes, por ecni përpara.
 
Gaforrja – Sëmundjet e vogla mund të zgjojnë një vendosmëri të re tek ju për të përmirësuar shëndetin. Ju ndiheni tepër energjik sot, kështu që mund të shkoni në palestër. Vetëm mos e teproni. Ju gjithashtu mund të konsideroni disa ndryshime në shtëpinë tuaj ose në vendin e punës.
 
Luani – Dëshira për të mbyllur disa projekte të rëndësishme personale mund të të kërkojë që të shpenzoni shumë energji në to. Ju mund të keni nevojë për të rregulluar disa gabime para se të mund të përfundoni gjithcka. Energjia juaj është e lartë, prandaj konsideroni të luani disa sporte ose të bëni një stërvitje të mirë në palestër. Shtyjeni veten, por jo përtej kufijve tuaj.
 
Virgjeresha – Dëshira për pavarësi mund të ketë disa anëtarë të familjes që mendojnë të dalin të jetojnë vetëm. Të tjerët mund të dëshirojnë të bëjnë disa para shtesë për projektet e tyre. Shtëpia juaj mund të jetë e zënë sot. Mos u habitni nëse të gjithë shpenzojnë shumicën e ditës diku tjetër.
 
Peshorja – Mendja juaj është sidomos e mprehtë sot. Ju mund të krijoni ide për projekte të reja. Ju jeni të motivuar dhe të guximshëm. Mos u habitni nëse përpiqeni të arrini të pamundurën. Miqtë ose grupet mund të luajnë një rol të fuqishëm në çdo gjë që provoni. Ecni përpara me kujdes.
 
Akrepi – Intuita e fortë në lidhje me mënyrat për të marrë të ardhura shtesë mund të jetë në mendjen tuaj gjatë gjithë ditës. Disa prej tyre mund të duken jashtë mundësive, por mos lejoni që kjo gjë t’ju pengoni. Shikoni mundësitë me detaje. Kjo është padyshim një ditë për të ecur para. Ju keni energji dhe motivim për të bërë mrekulli. Bëni maksimumin tuaj!
 
Shigjetari – Aktivitetet e grupit ose projektet me të cilat po punoni me miqtë mund t’ju frymëzojnë sot. Entuziazmi juaj është i lartë, ashtu si energjia juaj, kështu që ju do të dëshironi të kanalizoni fuqinë tuaj personale në çfarëdo qëllimi që keni. Sot keni guximin të përqendroheni në çështje që të tjerët as nuk do të përpiqen.
 
Bricjapi – Një rritje e fuqisë së brendshme mund t’ju bëjë të mendoni rreth një profesioni të pazakontë. Dëshira juaj për pavarësi është e fortë tani, kështu që mund të mendoni të punoni dicka për veten, ndoshta në një fushë artistike ose në një profesion shërbimi. Ju keni fuqinë për të bërë mrekulli sot. Bëhuni praktik dhe lëvizni me kujdes, por ndiqni zemrën!
 
Ujori – Sot mund të kanalizoni një shpërthim përfundimtar, të fuqishëm të energjisë në plotësimin e një qëllimi që do të thotë shumë për ju. Kurajo dhe vendosmëria juaj janë të mëdha. Nëse keni marrë parasysh të bëni gjëra që të tjerët mendojnë se janë të pamundura, kjo është dita për të vepruar.
 
Peshqit – Vendosmëria juaj mund të rrisë gjendjen financiare dhe disa punë profesionale. Nëse keni menduar të dilni jashtë shtetit, kjo është dita e nisjes. Mund të kërkohet një hulumtim i thelluar. Nevoja juaj për pavarësi në çështjet e karrierës është e lartë, si dhe guximi për të bërë atë që dëshiron.