Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Horoskopi ditor, e mërkurë 22 maj 2019

Postuar: 22/05/2019 - 07:05

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.
 
Dashi
 
Kjo fazë e jetës suaj është e rëndësishme për tu rikthyer në lojë. Edhe nëse keni pësuar një rënie, jeni gati që të ringriheni dhe të luftoni. Historitë të cilat nuk kanë shumë kohë që kanë lindur, duhen ndjekur me shumë kujdes.
 
Demi
 
Dashuria do të jetë protagoniste e ditës, duke iu dhënë shtysë shumë çifteve në hedhjen e një hapi më shumë në lidhje. Yjet do të kenë ndikim shumë të rëndësishëm ndaj atyre që janë në dilemë për të mbyllur një projekt.
 
Binjakët
 
Ata që janë vetëm, do të duhet të përveshin mëngët pasi Venusi do të hyjë në shenjë, duke e rikthyer dashurinë protagoniste. Edhe çiftet të cilat janë bashkë prej shumë kohësh, duhet të mundohen të rigjejnë ndjenjat. Do e keni shumë të lehtë të flisni për ndjenjat, nëse nuk izoloheni brenda vetes dhe i shmangeni një ballafaqimi.
 
Gaforrja
 
Muaji maj ka nisur në mënyrë kaotike për të lindurit e kësaj shenje, ku një pjesë e mirë janë përballur me kriza të thella. Ndërkohë ata që akuzohen se kanë gabuar, mund të humbin durimin. E mërkura do të jetë një ditë shumë e rëndësishme për të riparë lidhjet familjare por edhe ato miqësore.
 
Luani
 
Raportet në çift do të vihen në pikëpyetje, për shkak të mungesës së besnikërisë nga njeriu i zemrës. Në këtë periudhë puna vlen më shumë se çdo gjë tjetër për iu, dhe kjo gjë mund të krijojë tensione, duke lënë pas dore partnerin/en. Mund të vini nën presion një njeri i cili duhet t’iu kthejë disa përgjigje.
 
Virgjëresha
 
Gjatë ditëve të fundit raporti në çift ka qenë mjaft konfliktual. Do të përballeni me diskutime të cilat kërkojnë zgjidhje dhe qartësi. Lidhjet më të konsoliduara, mund të ndërmarrin një hap më serioz drejt bashkëjetesës, martesës apo zgjerimit të familjes.
 
Peshorja
 
Jeni duke u përballur me një fazë të komplikuar të jetës suaj, ku do të dalin në pah probleme në punë dhe do të ndjeni se nuk vlerësoheni siç e meritoni. Mund të kenë pasoja lidhjet e lëna pas dore, duke u shoqëruar me momente tensionesh dhe diskutimesh.
 
Akrepi
 
Mund të përjetoni konfuzion të madh, sidomos për sa i takon dashurisë. Megjithatë do ju duhet të prisni disa ditë për të bërë sqarimin që prisnit prej kohësh. Këshillohet që gjatë kësaj të mërkure të shmangni diskutimet dhe polemikat e kota.
 
Shigjetari
 
Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm dhe tension, ndaj bëni mirë që të mbani nën kontroll gjuhën, në mënyrë që të mos përkeqësoni situatën. Kujdes maksimal duhet treguar sidomos në vendin e punës, ku mund të lindin diskutime të reja. Në këtë fazë, ndjenjat kanë kaluar në plan të dytë.
 
Bricjapi
 
Gjatë kësaj të mërkure ndjenjat do të jenë mjaft të favorizuara. Në dashuri do të nisë një fazë mjaft pozitive, sidomos për gjithë ata që duan të bëjnë projekte të rëndësishme për lidhjen në çift. Kush ka mbyllur një histori dashurie, duhet të gjejë forcën për të parë të nesërmen me më shumë optimizëm. Ata që janë vetëm, do të përballen me një sërë mundësish.
 
Ujori
 
Ka disa çështje profesionale të cilat do të ndryshojnë, duke ju shkaktuar shqetësime sa i takon pikëpamjes ekonomike. Duhet ti bëni mirë llogaritë, shkruan noa.al. Në dashuri keni dalë nga një situatë konfuze, ku nuk e dini as vetë se çfarë dëshironi.
 
Peshqit
 
Do të jetë një ditë tejet nervoze dhe aspak në humorin e duhur, ku do të përballeni me një sërë problemesh profesionale. Jeni duke kërkuar më shumë siguri, por jo gjithmonë është e mundur që të planifikoni të nesërmen. Ky ankth i juaji mund të përkeqësojë raportin në çift.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës me shpulla.

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë

Postuar: 16/09/2019 - 13:56

Çfarë ka parashikuar kjo javë e shtatorit për ju?

Postuar: 16/09/2019 - 11:53

Një ngjarje që duket e pabesueshme, por është e vërtetë.