BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Lifestyle

Horoskopi i ditës së sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Horoskopi i ditës së sotme, ja çfarë kanë rezervuar

Dashi

Dikush me të cilin punoni është duke u treguar shumë dembel në përgjithësi. Ndërkohë, ju jeni duke u skllavëruar dhe duke bërë dyfishin e punës së tij. Mos u zemëro. Personi tjetër do të marrë atë që ai ose ajo meriton, dhe ju gjithashtu.

Demi

Tani ka një kundërshtim të madh që po bëhet i njohur në jetën tuaj. Mundohuni të mos e humbni veten në këtë situatë. Shikojeni këtë si një mundësi për të fituar perspektivë dhe për të sjellë ekuilibër në slitën e rrotullimit që është jeta juaj emocionale.

Binjaket

Mos u mërzitni me veten tuaj sot sepse thjesht nuk ndjeni dëshirën dhe vendosmërinë normale të zakonshme. Jepini vetes një pushim. Kjo është një kohë për t’u çlodhur. Tregohuni pak dembel për një ndryshim dhe lëre dikë tjetër të bëjë të gjithë punën e vështirë.

Gaforrja


Bashkohuni me dikë me të cilin punoni në vend që të përpiqeni të bëni gjithçka vetë. Të kesh dikë pranë do të bëjë që dita të kalojë shumë më shpejt dhe më qetë. Për më tepër, do të jeni dy herë më efikas sesa të punonit vetëm.

Luani

Marrja e vendimeve do të jetë e vështirë për ju. Reagimi juaj i parë do të jetë të jeni jashtëzakonisht të frustruar me veten tuaj. Mos e mundoni veten vetëm sepse nuk mund të vendosësh. Është shumë mirë të peshoni të gjitha opsionet tuaja në këtë kohë.

Virgjeresha

Ka të ngjarë të bëni hapa të jashtëzakonshëm sot në të gjitha aspektet e karrierës suaj. Shumica e kësaj ka të bëjë me lidhjet tuaja me njerëzit e tjerë. Thirrjet telefonike, e-mailet dhe bisedat virtuale ose ballë për ballë me të tjerët do të shkojnë pa probleme.

Peshorja

Do të përfshiheni në një kërcim të vështirë me dikë. Ju jeni duke pritur që dikush tjetër të marrë vendimin e tij ose të saj, ndërsa ky person tjetër pret që ju të bëni të njëjtën gjë. Do të rezultojë një ngërç. Është më mirë të shtyni të gjitha vendimet.

Akrepi

Në vendin e punës do të përballeni me një situatë të vështirë dhe e vetmja rrugëdalje do të jetë kompromisi. Edhe pse jeni gati të shkoni në betejë, të gjithë rreth jush duan paqen. Harmonia dhe bashkëpunimi duhet të jenë qëllimet tuaja kryesore në këtë moment.

Shigjetari

Në vend që të përpiqeni t’u shpjegoni njerëzve pse jeni një aset i rëndësishëm në vendin e punës, dëshmojeni këtë. Do të zbuloni se komunikimi me të tjerët është paksa i vështirë për ju, por njerëzit e tjerë do të jenë në gjendje të lidhen mjaft mirë me punën tuaj. Kreativiteti është çelësi.

Bricjapi

Merrni kohë shtesë për të zbukuruar pamjen tuaj. Njerëzit vlerësojnë dhe respektojnë ata që janë të rregullt, të pastër dhe të veshur mirë. Për më tepër, do të ndiheni më të sigurt vetëm duke e ditur se dukeni elegant. Do të shkoni më tej sesa mendoni se është e mundur.

Ujori

Dikush nuk është aq intuitiv sa ju, dhe kjo po ju bën shumë të frustruar. Fatkeqësisht, ju duhet ta dëgjoni këtë person. Sa më shumë që preferoni të dilni vetë, në fund do të përfitoni më shumë kur të qëndroni në grup.

Peshqit

Të bashkosh njerëzit është një nga pikat e tua të forta. Shfrytëzojeni këtë aftësi. Puna në grup është një temë e rëndësishme e ditës, kështu që për sa kohë që mund të rezononi me këtë qëllim, do të fitoni favore me të gjithë rreth jush. Suksesi është i juaji.