BREAKING NEWS

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e PS, PD, LSI dhe partive të tjera që pritet të kandidojnë në 12 qarqet

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e
x

Lifestyle

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës së Shën Valentinit

Horoskopi i fundjavës sipas Paolo Fox/ Zbuloni surprizat e Ditës

Dashi

Po vjen dita e Shën Valentinit që premton të jetë shumë e rëndësishme dhe kjo gjithashtu për zemrat e vetmuara. Gjëja më e mirë është që më në fund e keni çliruar veten nga një barrë, ndiheni më të lirë të doni, të përfshiheni . Për një shenjë si e juaja që e do lirinë, pasionin dhe instinktin, e gjithë kjo është thelbësore. Bëhuni gati të përjetoni një të Dielë të veçantë.

Demi

Ju mund të jeni në ndonjë konflikt me veten dhe me të tjerët. Në dashuri nuk keni ide të qarta. Ndoshta ka ndodhur gjithashtu kohët e fundit që ka pasur një mbikëqyrje: jo se të gjithë kanë përjetuar një krizë, por shumë janë larguar ose kanë pasur probleme personale dhe të punës, kështu qëgjihnjë shkojnë në shtëpi të rraskapitur. E gjithë kjo duhet të ngadalësohet pak, ky shqetësim duhet të eliminohet, përndryshe ne rrezikojmë të mbërrijmë në Shën Valentin me shumë dyshime.

Binjakët

Në këtë të Premte jeni pak konfuzë. Kjo absolutisht nuk tregon një gjendje tensioni sepse për shembull Dita e Shën Valentinit premton të jetë interesante, por ka të ngjarë që në 48 orët e ardhshme, veçanërisht në dashuri, do të duhet të kërkoni diçka më shumë. Nëse keni qenë i sëmurë do të jetë e rëndësishme të rikuperoni energjinë, një fundjavë në relaksim të plotë mund t’ju ndihmojë.

Gaforrja

Hëna e favorshme këtë të premte! Është një ide e mirë se mund të jetoni një dashuri më mirë, mund të lidheni me të tjerët në një mënyrë më të qetë, sepse mendoni se jeta juaj po ndryshon vërtet. Sigurisht, ne ende nuk kemi në diskutim transformimet e mëdha: ne jemi në një fazë tranzicioni në të cilën do t’ju duhet të gjeni qëllime të reja, të shkëputeni nga e kaluara dhe të filloni nga e para, në disa raste edhe nga e para.

Luani

Këshilla e astrologut është të relaksoheni. Dita e martë dhe e enjte ishin aq të munduara dhe të tensionuara sa tani është e përshtatshme të kuptoni se çfarë ka mbetur në zemrën tuaj. Sigurisht që ka pak durim, sepse ju është dashur të përballeni në një farë mënyre me të gjithë ata që kanë tentuar rë krijojnë diksutime të kota. Në këtë periudhë në dashuri, gjërat nuk shkojnë siç dëshironi, disa siguri janë përmbysur nga një realitet shumë i ndryshëm nga ai i imagjinuari. E diela e rimëkëmbjes për çiftet që kanë përjetuar një krizë serioze.

Virgjëresha

Në këto 48 orë të premten dhe të shtunën do të jeni të zënë me shumë pyetje, rreth punës, studimit , të cilat do të mbizotërojnë mbi të gjithë pjesën tjetër. Dashuria është gjithmonë e rëndësishme për ju, por çështjet e përditshme dhe praktike kanë më shumë rëndësi. Për çiftet që jetojnë së bashku, paralajmërimi është të flasin dhe sqarohen në këto dy ditë.

Kjo duhet të jetë një periudhë shërimi për ju që keni lindur nga shenja. Planetët janë të gjithë të favorshëm dhe kryesisht aktivë. Ata që kanë frikë nga të gjithë ose kanë frikë se mos fillojnë vetë drejt qëllimeve të reja, mbase e kanë gabim. Është një kohë e rëndësishme për çiftet dhe për ata që duan të bëjnë hapa të mëdhenj.

Akrepi

Në këto 48 orë të premten dhe të shtunën ndiheni më të lirë. Ditët qendrore të javës ishin veçanërisht të lodhshme dhe nuk përjashtohet që edhe tani të ketë ndonjë entuziasëm. Në dashuri nuk është e gjitha e qartë: kjo nuk do të thotë që jeni larg personit që doni, por ditët e fundit keni qenë një mungesë. Ju duhet të rikuperoheni dhe të rimbushni boshllëkun në lidhjen tuaj.

Shigjetari

Në këto 48 orë të premten dhe të shtunën ju mendoni se diçka nuk është në rregull. Mund të ketë disa marrëdhënie që kanë vazhduar për ca kohë që janë të vështira për tu menaxhuar, të vendosura në krizë. Fundi i Shkurtit dhe fillimi i Marsit disi do të çojnë në prishjen e gjithçkaje që nuk është më e dobishme.

Bricjapi

Gjeni shumë energji për të dashur këtë fundjavë. Dhe nëse shikojmë yjet në fund të marsit, ne mund t’i japim dritën jeshile rikuperimit të një ndjenje. Shumë kanë vendosur të ndryshojnë kurs, të bëjnë gjëra të reja. Ju keni bërë një zgjedhje të rëndësishme dhe nëse ka pasur ndonjë problem me një person, ju ndoshta keni qenë në gjendje të hakmerreni. Për momentin është shumë e përshtatshme për të pastruar kaq shumë tensione dhe për të studiuar strategji të reja fituese për të ardhmen.

Ujori

Jeni i bindur se në këtë periudhë është e rëndësishme të përjetoni emocione të reja. Ju keni qenë kaq të shtrënguar në muajt e fundit sa që tani vërtet keni të drejtë dhe keni nevojë për një liri. Kushdo që përpiqet të bllokojë evolucionin tuaj do të tërhiqet mënjanë. Kjo fundjavë mund të rikthejë dashurinë së bashku.

Peshqit

Është një fillim i mirë për ata që duhet të harrojnë një dashuri të humbur dhe tani janë gati të jetojnë një histori. Ju kërkoni shumë nga njerëzit përreth jush dhe në këto 48 orë të premten dhe të shtunën mund të prisni edhe më shumë.