BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin nga masakra e “21 janarit”, gazetari zbulon prova të reja, rëndohen pozitat e Sali Berishës

Kërcënohet me jetë Artan Hoxha pasi nxori audio-përgjimin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’, zbulohet lëvizja e minutave të fundit nga grupi i Alibeajt (Foto)

Çfarë po e pret Ramën? Skandali ‘McGonigal’,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do çojnë pas hekurave të gjithë bandën që shkaktuan vrasje, vdekje dhe grabitje masive në Shqipëri

Sali Berisha kërkon të kthejë ’97, ja 4 dosjet që do
x

Lifestyle

HOROSKOPI i parave, këto 5 SHENJA do të 'notojn' në para

HOROSKOPI i parave, këto 5 SHENJA do të 'notojn' në

DASHI

Për Dashin, gjysma e parë e dimrit të vitit premton të jetë më e pasur dhe më produktive se e dyta. Deri në mes të janarit, planeti me fat Jupiter do të kontribuojë në suksesin tuaj. Në këtë periudhë, ia vlen të angazhoheni në planifikimin afatgjatë dhe zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme financiare. Në gjysmën e dytë të janarit, Dashi do të kapërcejë dyshimet dhe pasiguritë. Problemet ose konfliktet mund të marrin shumë energji dhe burime.

DEMI

Do të shijoni pushime, por gjithashtu jeni të përkushtuar për të rritur financat. Demat do i përkushtohen punës edhe gjatë festave. Ka mundësi që për punë të dëshironi të transferoheni në një qytet apo shtet tjetër sepse do të merrni një ofertë më fitimprurëse.

BINJAKËT

Gjatë dimrit tregohuni të kujdesshëm me financat. Ju keni vetëbesim të lartë që mund të jetë i shkëlqyeshëm në biznes, por mos lejoni që kjo t'ju çojë në humbje dhe të mendoni dy herë për vendimet. Përqendrohuni në gjërat më të rëndësishme dhe mos ndërmerrni rreziqe. Nëse planifikoni pushime për dimër, mos e ngarkoni veten me punë gjatë këtyre ditëve.

LUANI

Dimri për Luanët do të nisë me telashe të vogla, të mundshme janë konfliktet në punë me punonjësit, kolegët, si dhe mosmarrëveshjet për paratë. Gjatë kësaj periudhe mos u merrni qëndrime kokëfortë, por përpiquni të gjeni zgjidhje. Planifikimi i detajuar i rutinës suaj të përditshme do t'ju ndihmojë të qëndroni në krye të gjithçkaje. 

VIRGJËRESHA

Në fillim të janarit ju duhet të paktën pak pushim, mundësisht larg shtëpisë. Pas pushimeve dimërore, në punë ju presin sfida serioze që do të sjellin fitime të papara. Deri në fund të muajit mars, sipas parashikimeve të yjeve, disa prej jush do të kenë kohë për të marrë një promovim apo për të rritur kapitalin. Muajt ??e parë të dimrit do të jenë më të suksesshmit për gjetjen apo ndryshimin e punës.