BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Lifestyle

Horoskopi iu tregon kush janë motrat dhe vëllezërit më të mirë, mësoni ku pozicionoheni

Horoskopi iu tregon kush janë motrat dhe vëllezërit më

Vëllai Peshk është më bujari që mund të dëshiroje, ndërsa motra e tij Dem është nëna e dytë.
Lidhja që na bashkon me vëllezërit dhe motrat tona është një nga marrëdhëniet më të rëndësishme midis atyre që ndeshemi çdo ditë në fushat e ndryshme të jetës, sepse ata janë njerëzit me të cilin jemi rritur dhe kemi ndarë një pjesë të rëndësishme të ekzistencës sonë. Çfarë marrëdhënie është krijuar me ta? Cilat janë tiparet kryesore që i dallojnë ato? Si mund të mësojmë t’i kuptojmë më mirë? Horoskopi dhe yjet tregojnë karakteristikat e secilës nga shenjat në rolin e vëllait ose motrës.
Dashi – Vëllai – Vëllai Dash është shumë mbrojtës. Kur ai është lindur i pari, duket sikur ndihet i detyruar të mbrojë vazhdimisht fëmijët e tjerë, duke treguar se ai është gjithmonë i fortë dhe i guximshëm. Ndonjëherë e bën këtë edhe kur është më i vogli.

Motra – Motra Dash është e prirur të japë një imazh të fortë të vetes për vëllezërit ose motrat e saj. Ajo pëlqen të jetë në shoqeri, duke ndarë hobit e saj (dhe lojërat e saj kur ajo është fëmijë). Me të, ju mësoni të bëni paqe sa herë që luftoni.
Demi – Vëllai Dem mund të jetë një pikë referimi e vërtetë për vëllezërit dhe motrat e tij. Qetësia e  tij e lejon të durojë të gjitha problemet që ndodhin shpesh në familje, duke shkaktuar rrëmujë. Ndonjëherë ai mund të jetë i ashpër ndaj të vegjëlve.

Motra – motra e Demit, veçanërisht nëse ajo është më e madhe, shpesh luan rolin e një nëne të dytë për vëllezërit e saj. Është shumë akomoduese, e pjekur dhe në dispozicion, një perlë vërtetë e rrallë. Megjithatë, ajo urren të prekin rrobat e saj, aq më pak paratë e saj.

Binjakët – Vëllai – Si vëlla, Binjakët mund të jetë shoku më i mirë ose armiku më i keq: varet nga gjendja e tij e momentit. Sidoqoftë, mbizotëron gjithmonë dashuria për ata me të cilët është rritur, edhe pse nuk mund të themi gjithmonë që binjakët rriten.

Motra – Që të merresh me një motër kaq kapriçoze mund të mos jetë e thjeshtë, si për vëllezërit ashtu dhe për çdo motër. Motra Binjake është ndoshta më e mira për të kërkuar këshilla personale, por ajo nuk e di gjithmonë se si të ruajë një sekret.

Gaforrja – Vëllai – Gaforre është një shenjë shumë e lidhur me familjen dhe për të marrëdhënia me vëllezërit ose motrat është e shenjtë. Megjithatë, edhe me ta nuk mund të frenojë personalitetin e tij dhe mund të qëndrojë për një kohë të gjatë pa u folur atyre.
Motra – Gaforre është një motër shumë e butë dhe e ëmbël. Kur ajo është më e vogla, ajo gëzon dhe pëlqen të marrë puthje dhe përkëdhelje nga vëllezërit dhe motrat e saj. Megjithatë, edhe në familje ndonjëherë nuk mund të shpëtojnë nga zilira të vogla.

LUANI – Vëllai – Mbreti i Zodiakut gjithmonë i pëlqen të tregojë se kush urdhëron dhe tenton ta bëjë atë në familje, me vëllezërit ose motrat e tij. Kur ai nuk mund të dominojë, mund të bëhet pak agresiv në mënyrat e tij. Ai është një vëlla bujar, tek i cilii gjithmonë mund të mbështetesh.

Motra – Për gruan e Luanit, vëllezërit dhe motrat e saj janë anëtarë të familjes së saj të paprekshme mbretërore. Ai gjithmonë i mbron ata me forcë, por në shumë raste nuk heziton të theksojë se është më e mirë se ata në diçka: mbretëresha është ajo.Virgjëresha – Vëllai – një vëlla aq i zgjuar mund të jetë një këshilltar i vlefshëm, por fjalët e tij mund të jenë të mprehta, kur është fjala të përballojë çështje në të cilat emocionet duhet të komandojnë. Kur është i vogël, ai ka nevojë për përqafime.

Motra – Motra Virgjëreshë është më e mira kur ajo dëshiron që dikush ta rregullojë dhomën e saj ose t’i bejne infermieren kur është me grip. Nga ana tjetër, megjithatë, shpesh duhet të durojmë mënyrat e saj edhe kur merret me çikërrima.

Peshorja – Vëllai – Vëllai i Peshores është ai me të cilin është mirë të dilni dhe të bëni jetë të përditshme edhe jashtë kontekstit familjar. Nëse është e nevojshme, mendohet me qetësi për të mbrojtur pozicionet e vëllezërve ose motrave të tij. Ai është një këshilltar i mirë i dashurisë.

Motra – Si një motër, peshorja grua nuk është veçanërisht e dashur, por kjo nuk do të thotë se ato nuk kanë  ndjenja të forta ndaj atyre me të cilët rritet. Vëllezërit dhe motrat e saj janë gjithmonë të parët.

Akrepi – Vëllai – vëllai i Akrepit kurrë nuk ka një rol neutral brenda familjes. Ndonjëherë është dashuri e vërtetë, ndonjëherë një djall i vërtetë. Kur ai ndjehet i lënduar, nuk njeh masa përgjysmë dhe nuk merr parasysh askënd.

Motra – Gruaja e Akrepit, si motër, mund të jetë paksa helmuese: është ajo që spiunon si fëmijë kur dikush gabon. Ajo është shumë e dashur me të gjithë, por duhet të krijojë një marrëdhënie të veçantë me nënën e saj ose me një nga motrat e saj.

Shigjetari – Vëllai – Shigjetari, si vëlla, është një mik i madh. Edhe nëse nuk i kursen gjykimet e tij ndaj askujt, ai gjithmonë është i mirë për të ndihmuar vëllezërit ose motrat. Ai e di se si t’i ngrejë humoret e tyre madje edhe kur bëhen të rritur dhe pak harrues.

Motra – Motra Shigjetar është shpesh pak endacake dhe nuk shihet shpesh në shtëpi. Përkundër kësaj, ajo gjithmonë mban marrëdhënie harmonike me vëllezërit dhe motrat e saj.

Bricjapi – Vëllai – Bricjapi është një njeri i heshtur dhe, madje, si vëlla, ai sigurisht nuk spikat për ndjeshmërinë ose ëmbëlsinë e tij. Si fëmijë ka mësuar të respektojë vëllezërit dhe motrat e tij, por si i rritur, lidhja me paratë shpesh merr epërsi ndaj dashurisë.

Motra – Si motër, gruaja e Bricjapit mund të jetë shumë e rreptë. Është e rëndësishme për të që disa rregulla të respektohen, edhe nëse vëllezërit dhe motrat e saj duan të bëjnë shaka me këtë anë të karakterit të saj. Ajo nuk e lejon veten të përqafohet lehtësisht nga askush.
Ujori – Vëllai – Ujori është një shpirt i lirë: për të të gjithë janë vëllezër ose motra. Dhe kështu, shpesh, ato ndihen pak të zvogëluar në rolin e tyre. Në realitet ai është shumë i lumtur që të mos jetë një fëmijë i vetëm dhe të jetë në gjendje të ndajë pjesë të jetës së tij me ta.

Motrat -Motrat ujor shpesh duket te çuditshme në sytë e vëllezërve dhe motrave, të cilët nuk e kuptojnë zgjedhjen e saj dhe argumentet e saj (përveç në pleqëri). Ajo është gjithmonë para kohe. Përkundër mungesës së saj, ajo i do vëllezërit dhe motrat e saj.

Peshqit – Vëllai – Peshqit është ndoshta vëllai më bujar i Zodiakut, gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të dashurit e tij. Megjithatë, nuk është gjithmonë i ëmbël dhe i butë: arroganca e tij mund të jetë shkaku i grindjeve dhe frustrimit. Ai mendon se vetëm vëllezërit ose motrat e kuptojnë atë.

Motra – motra e Peshqve është gjithmonë në rreshtin e parë për t’u kujdesur për vëllezërit dhe motrat e saj, edhe kur ajo është më e vogla. Ajo kujdeset për të gjitha problemet e njohura, duke u mundësuar të tjerëve që të mos e bëjnë këtë. Është një thesar i çmuar dhe shumë i ëmbël.