BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Lifestyle

Horoskopi juaj i dashurisë dhe marrëdhënies seksuale për këto shenja është gati të ndryshojë, ja parashikimi

Horoskopi juaj i dashurisë dhe marrëdhënies seksuale për

Që nga janari 2022, Nyja Jugore Hënore e Fatit ka qenë në Akrep, duke na udhëhequr për t’i dhënë fund marrëdhënieve toksike ose të pashëndetshme. Për gjysmën e parë të 2023, ne do të vazhdojmë këtë punë të thellë, me një pastrim të fundit që do të kryhet në Eklipsin Hënor të Hënës së Plotë të 5 majit në Akrep.

Marsi, planeti i seksit dhe lëvizjes, e ka ndihmuar këtë transformim që kur filloi retrogradin e tij në vjeshtën e vitit 2022. Si një retrograd klasik për përfundimin e lidhjeve seksuale, Marsi retrograd ka transformuar mënyrën se si i qasemi energjisë tonë mashkullore dhe shkojmë pas asaj që ne dëshirë. Marsi shkon drejtpërdrejt më 12 janar, kështu që deri atëherë, ne do të jemi në gjendje të kuptojmë ndryshimet që ndodhën gjatë vjeshtës dhe fillimit të dimrit.

Një ndryshim i madh ndodh më 17 korrik, kur Nyja Jugore Hënore e Fatit hyn në Peshorja, në shenjën e partneritetit. Duke funksionuar si një fshesë kozmike, kjo pikë kozmike tepër e fuqishme do të dërgojë një mesazh të qartë: Marrëdhëniet që nuk bëjnë vend për autenticitetin tonë do të duhet të marrin fund. Në më shumë se një mënyrë, astrologjia e vitit 2023 favorizon lirinë dhe pavarësinë, e cila do të përkthehet në dëshirën për të qëndruar beqar. Në kohën kur Jupiteri i fuqishëm takohet me Shëruesin Chiron në Dash, nga 5 shkurti deri më 12 prill, do të jetë i qartë kuptimi se duhet të shëroni plagët nga marrëdhëniet e mëparshme përpara se të hidheni në të reja. Manifestimi i jetës së dashurisë që dëshirojmë, qofshin beqarë apo të lidhur, varet vërtet nga mënyra se si i japim përparësi shërimit tonë të brendshëm.

Afërdita, Planeti i Kënaqësisë, shkon në retrogradë këtë verë, nga 22 korriku deri më 3 shtator. Gjatë kësaj kohe, kozmosi do të bëjë disa rregullime duke vënë në provë lidhjet tona të dashurisë. Sidoqoftë, në vitin 2023, Afërdita jep disa periudha të ëmbla kohore që romanca të lulëzojë kur perëndesha e dashurisë kalon kohë në Peshqit (26 janar – 18 shkurt), Demi (21 mars – 9 prill) dhe Peshorja (7 nëntor – 28 nëntor).