Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Horoskopi për ditën e sotme, 20 shkurt 2018

Postuar: 20/02/2018 - 07:22

Dashi
Lërini butësinë që të rrjedhë lirisht. Do të shërbejë për të çimentuar një lidhje të konsoliduar ose të shkrijë ndrojtjen në një marrëdhënie të porsalindur. Do t’ju duhet të pranoni disa kompromise. Solidariteti është i barasvlershëm me suksesin e ndërmarrjeve.

 

http://ads.balkanweb.com/www/delivery/lg.php?bannerid=357&campaignid=1&zoneid=36&loc=http%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fsite%2Fhoroskopi-per-diten-e-sotme-20-shkurt-2018%2F&referer=http%3A%2F%2Fwww.balkanweb.com%2Fsite%2F&cb=8adc63e923

Demi
Këtë ditë, humori i juaj është i lidhur me melankolinë e ditës, me planetët që nuk janë shumë në favorin e juaj. Do të keni apati dhe mungesë motivimi për të punuar. Për t’ju ngushëlluar, do të keni shumë miq të sinqertë që ju mbështesin.

Binjakët
Me mbështetjen e shumë planetëve në harmoni, dita fillon me mbarësi. Të arrini objektivat e juaja do të jetë një lojë fëmijësh. Një takim i papritur me një mik të vjetër do të bëjë që të ndryshoni planet për mbrëmjen.

Gaforrja

Në përgjithësi jeni të përkushtuar, por vullneti i personit që keni në krah ndërhyn për të ndryshuar gjerat, duke bërë që t’ju ndryshojë programin. Do të keni edhe zënka në çifte, me grindje të lodhshme për të përcaktuar se kush do të imponojë vullnetin e vet.

Luani
Ditë me fat. Të ndihmuar nga bashkëpunimi i Hënës, Venusit, Marsit dhe Urani jeni në një pozicion mbarësie! Do të ketë një shans edhe për ata që nuk pëlqejnë vetminë. Ndoshta nuk do të gjeni shpirtin binjak, por dikë që është pak a shumë ashtu.

Virgjëresha
Të kapur nga doza të vogla dembelizmi është një “luks i nevojshme”, por nëse e teproni mund të humbni të gjithë ditë dhe mund të pendoheni shumë të nesërmen. Plutoni, i cili ju mbështet prej shumë vitesh, do të vazhdojë të jetë një miku i vetëm dhe i vërtetë. Ndërkaq nuk mund të thuhet e njëjta gjë për yjet e tjera.

Peshorja

Ditë për t’u mbajtur mend, ku të gjithë do të jenë kundër njëri-tjetrit: ju, partneri, fëmijët, kunetërit dhe prindërit. Dhe kështu do të ketë një mori hatërmbetjesh dhe bashkëbisedime ironike. Edhe një marrëveshje ndër aksionarë mund të prishet: ju shkaktoni polemika, ndërsa të tjerët reagojnë keq.

Akrepi
Kjo është dita ideale për të lënë mënjanë gjërat që nuk shkojnë në fushën profesionale dhe të përgatiteni për një ndryshim të qenësishëm të strategjisë ose objektiva. Ndërkohë shmangni të menduarit e gjerave shumë të mëdha dhe matini mirë mjetet dhe burimet që ju keni në dispozicion.

Shigjetari
Nuk jeni nga ata që lëni t’ju ikë një mundësi për të dëfryer, sidomos kur një Hënë e zjarrtë dhe e hareshme, ju thërret të argëtoheni. Kështu, pavarësisht nga barra e angazhimeve të ditës që keni, do të bëni gjithçka për të pranuar ftesën e saj.

Bricjapi

Më mirë t’i lëni gjërat ashtu siç janë, sot që planetët tek Dashit ju provokojnë hapur, duke bërë që të humbisni kohë të çmuar. Është e vërtetë që jeni jashtëzakonisht të duruar, por çdo gjë ka një kufi: po u mbush plot kupa, derdhet.

Ujori
Do të jetë një ditë emocionuese dhe me shumë zhvillime. Yjet ju shtyjnë që të dilni, të takoni njerëz të rinj, të argëtoheni dhe të zbuloni botën e kulturës. Është ditë ideale për të organizuar një udhëtim, qoftë për punë, qoftë për kënaqësi.

Peshqit
Sot do t’ju duhet të përshpejtoni gjërat, sidomos nëse fitimi vjen menjëherë. Bëni kujdes me shpenzimet, pasi do të keni dëshirë të kryeni shumë blerje sot. Megjithatë, nëse vendosni të bëni blerje të mëdha tregohuni të zgjuar në zgjedhje.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 47

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2018 - 13:35

Duket se joshja nëpërmjet internetit po njeh një bum të saj dhe çiftet që njihen në rrjetet sociale po bëhen gjithnjë e më të shumta. Ndaj ju duhet të dini me patjetër disa rregulla për të mos bërë figurë të keqe.

Postuar: 12/12/2018 - 13:22

Duart janë shumë të ndjeshme kur vjen stina e dimrit.

Postuar: 12/12/2018 - 10:55

Si ka filluar jeta? Dhe përse të mos provojmë ta rikrijojmë në laborator? Dikush e ka provuar.

Postuar: 12/12/2018 - 08:25

Sateliti i NASA-s, OSIRIS-Rex, ka gjetur shenja uji në një asteroid misterioz menjëherë pasi zb

Postuar: 12/12/2018 - 08:08

Nisur nga një studim i 2008- s, gati 80% e grave veshin reçipetat e gabuara.

Postuar: 12/12/2018 - 07:50

Paratë janë një temë e rëndësishme që na intereson të gjithëve, edhe pse jo gjithmonë llogaria

Postuar: 12/12/2018 - 07:42

Këto janë dy shenjat më me fat për sot:
 
DEMI