BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, 6 nëntor 2022

Horoskopi për ditën e sotme, 6 nëntor 2022

Dashi
Mund t’ju mungojnë miqtë dhe familjarët që jetojnë larg. Mos harroni se jeni të bekuar që i keni këta njerëz në jetën tuaj edhe nëse nuk i shihni aq shpesh sa do të dëshironit.

Demi
Ju po gjeni një vend të mrekullueshëm për veten tuaj. Duke parë pikat tuaja të forta dhe duke i shfrytëzuar ato, ju jeni në gjendje ta vendosni veten në një pozicion shumë të bukur për të ardhmen.

Binjaket
Bëni punën tuaj me pasion. Kjo nuk është një kohë për të ngecur. Mos humbisni kohë dhe energji duke u përpjekur të merrni një vendim, thjesht merrni një dhe shkoni drejt tij.

Gaforrja
Njerëzit po ndjekin drejtimin tuaj. Ata po ju dëgjojnë sepse e dinë që ju keni diçka për të thënë dhe se ajo që keni për të thënë është e vërteta. Sigurohuni që drejtimi juaj të jetë i shëndetshëm.

Luani
Ju duhet të hiqni dorë për të fituar. Bëni kompromise në mënyrë që të mund të ecni përpara në fusha të tjera. Përqendrohuni në atë që është më e rëndësishme dhe lërini gjërat e tjera të shkojnë.

Virgjeresha
Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë me kolegët tuaj. Mos kini frikë nga përballja. Tensionet tani do të çojnë përfundimisht në paqe. Në dashuri fokusohuni tek partneri.

Peshorja
Nuk ndiheni veçanërisht të fortë apo efektiv në vendin e punës. Mos i bëni presion vetes për të arritur lartësi të mëdha. Duke vepruar kështu, ju jeni duke e vendosur veten në zhgënjim.

Akrepi
Sot do të merrni njohuri të fuqishme për marrëdhënien tuaj aktuale. Tani është koha për t’u fokusuar në gjithçka që është e mirë dhe pozitive, në mënyrë që të filloni të ndërtoni atë lloj të ardhmeje që të dy e dëshironi aq shumë.

Shigjetari
Ju mund të keni nevojë të bëni një kthesë në të menduarit tuaj dhe të ndaloni së shikuari si pengesë një problem aktual në marrëdhënie. Në vend të kësaj, përpiquni ta shihni atë si një mundësi për të realizuar një ëndërr.

Bricjapi
Ju keni një ide të paracaktuar se si gjërat bazohen në këndvështrimin tuaj të kufizuar. Kjo po ju vë në një disavantazh të madh kur bëhet fjalë për komunikimin dhe dinamikën e përgjithshme të punës. Hapi sytë.

Ujori
Jini të durueshëm dhe kuptoni ndryshimet intensive të humorit të njerëzve të tjerë, duke përfshirë edhe tuajin. Jepuni të tjerëve më shumë hapësirë. Kjo vlen edhe në dashuri.

Peshqit
Ju keni një natyrë krijuese dhe artistike që mund të dëshironi ta përdorni mirë sot. Çfarëdo që të bëni, me siguri do të dukeni bukur. Kur bëhet fjalë për përpjekjet artistike, ju patjetër keni aftësinë e duhur.