BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x
BREAKING NEWS

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Mjekët e Lefter Allës zbarkojnë në GJKKO

Çfarë ndodhi? Mjekët e Lefter Allës zbarkojnë në
x
BREAKING NEWS

Morën ryshfet për një tender, GJKKO merr vendimin për dy zyrtaret e ministrisë së Shëndetësisë

Morën ryshfet për një tender, GJKKO merr vendimin për dy
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë

Dashi
Dikush po ju paraqet fakte të ftohta dhe të vështira, dhe në vend që t’i trajtoni këto fakte në mënyrë racionale, ka të ngjarë të ktheni gjithçka në një dramë të madhe dhe të shpërndani të gjithë situatën jashtë proporcionit. Bëni çmos për të qëndruar me këmbë në tokë.

Demi
Mendja juaj është në gjendje t’i zgjidhë gjërat me lehtësi. Ju i shihni gjërat ashtu siç janë dhe jeni shumë racional me vendimet tuaja. Mos u tërhiqni nga rruga juaj. Jini të sigurt në atë që bëni.

Binjaket
E vërteta është pikërisht para jush. Ju nuk keni nevojë të lexoni midis rreshtave për të kuptuar se çfarë po ndodh rreth jush. Sa më shumë të përpiqeni të lexoni gjërat sot, aq më shumë konfuz do të bëheni. E vërteta është e thjeshtë. Pranojeni ashtu siç është.

Gaforrja
Presioni po vjen nga të gjitha anët dhe ju jeni kapur në mes. Tendenca juaj është që të fajësoni të tjerët për një arsye ose një tjetër. Kjo nuk është një zgjidhje e shëndetshme. Hidhini një sy vetes dhe kuptoni se e keni futur veten në këtë rrëmujë.

Luani
Ka një ndjenjë shumë të gjerë për ditën dhe çfarëdo ideje që keni do të shumëfishohet ose përforcohet në një farë mënyre. Kjo është pozitive, por sigurohuni që t’i verifikoni synimet tuaja me të tjerët përpara se të ecni përpara në mënyrë të pamatur.

Virgjeresha
Ju nuk do të jeni të kënaqur me punën tuaj nëse nuk mund të shihni rezultate të prekshme. Vetëm kur mund të prekni, ndjeni dhe shihni produktin e punës suaj, do të përmbusheni vërtet. Sigurohuni që jeni në një rrugë që do t’ju çojë drejt këtij përfundimi të kënaqshëm.

Peshorja
Mos merrni asgjë si të mirëqenë. Faktet do të ngatërrohen falë dikujt që do të preferonte t’i besoni atij ose asaj sesa të besoni të vërtetën reale. Nëse diçka tingëllon shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është. Verifikoni vetë faktet.

Akrepi
Ndonjëherë mund të ndiheni si një merimangë që varet nga një fije. Mendimi i vetëm që ju mban lart është një fije e hollë dhe e brishtë. Nuk ka asnjë arsye pse duhet të vazhdoni në këtë mënyrë. Tani është koha që të bëheni më të qëndrueshëm dhe të sigurt në karrierën tuaj.

Shigjetari
Jini të sigurt në punën tuaj, por sigurohuni që besimi juaj të mos kthehet në arrogancë. Qëndrimi i tepërt i njohurive do t’i largojë njerëzit. Do të humbni mbështetjen që ju nevojitet për të ecur përpara në fazën tjetër të lojës.

Bricjapi
Ju jeni një person i ndjeshëm dhe i kujdesshëm. Sot ndiheni veçanërisht të lidhur me grupin tuaj, edhe ata që nuk i njihni mirë. Natyra juaj e mirë sjell shërim për të tjerët dhe shumë përfitime për ju, pavarësisht nëse jeni të vetëdijshëm për këtë apo jo.

Ujori
Mos nxitoni në përfundime shumë shpejt. Nuk është koha për të bërë supozime. Kjo është një kohë për të mbledhur fakte dhe për të përpunuar. Çdo gjë e bërë shumë me nxitim do të dështojë dhe do të duhet të ribëhet në një datë të mëvonshme.

Peshqit
Mendimi juaj është i qartë dhe logjik, dhe kjo po ju ndihmon të zgjidhni çështjet e vështira me të cilat keni luftuar. Çelësi është të mos lejoni që egoja juaj të pengojë rrugën tuaj të vërtetë. Merrni vendime që mbështesin shpirtin tuaj të vërtetë të brendshëm.