BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë

Dashi
Sot do të bëni një përparim të madh në punën tuaj. Me shumë mundësi, kjo do të ndodhë përmes ndjekjes së metodave më tradicionale. Kjo nuk është dita për të eksperimentuar me teknika të reja kur e provuara dhe e vërteta funksionon po aq mirë.

Demi
Hidhini idetë tuaja në letër në vend që t’i lini të fluturojnë nga veshi i kundërt në të cilin hynë. Sigurohuni që kjo të mos jetë një copë letre që së shpejti do të hidhet aksidentalisht në koshin e mbeturinave. Idetë tuaja janë të mira – përdorni sot për t’i organizuar ato.


Binjaket

Situatat e punës nuk ju ecin sot dhe sa më shumë të përpiqeni të shtyni për të pasur gjërat nën kontroll, aq më shumë rezistencë do të hasni. Qetësohuni dhe jini të durueshëm. Mos harroni se i vetmi person që mund të kontrolloni është vetvetja.


Gaforrja

Do të ndjeni tërheqjen e bezdisshme të realitetit duke ju thënë të jeni më praktik me idetë tuaja. Sot kjo nuk është një ide e keqe. Do të habiteni me atë që do të gjeni kur të gjeni kohë për të qenë më realistë dhe të mendoni përmes një ideje deri në përfundimin e saj.
Luani

Sot do të bëni hapa të mëdhenj drejt qëllimeve tuaja të karrierës, kështu që mos u dorëzoni para se të keni filluar. Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, shanset janë që do ta gjeni. Të paktën, të gjitha intervistat me punëdhënësit e mundshëm do të shkojnë jashtëzakonisht mirë.


Virgjeresha

Sot do të përqendroheni në punën tuaj. Pyesni veten nëse jeni të lumtur duke bërë atë që po bëni për të jetuar ose nëse duhet të bëni disa ndryshime. Nëse është kjo e fundit, disa mendime dhe veprime të zbatuara mund të japin rezultate të mrekullueshme.


Peshorja

Ju mund të prisni që sot të duhet të bëni një zgjedhje në lidhje me marrëdhëniet tuaja intime. Sot do të veproni mbi atë vetëdije, por mund të mos jetë e lehtë. Rrënja e problemit mund të jetë një çështje e pavarësisë dhe vetë-mjaftueshmërisë. Përpiquni të kuptoni burimin e problemit përpara se të veproni sipas tij.


Akrepi

Ju jeni duke u thirrur për të bërë një angazhim ose premtim, me shumë gjasa që lidhet me jetën tuaj të dashurisë. A do ta ndërmerrni atë hap vendimtar? Sfida me shumë mundësi buron nga marrëdhëniet tuaja romantike. Është koha për të marrë një qëndrim.


Shigjetari

Durimi juaj është shpaguar dhe më në fund po korrni shpërblimet e punës së palodhur që keni bërë. Mos u ndal tani! Sot është një ditë e mirë për të mbjellë farat për suksesin e ardhshëm, por mos harroni të ndaleni dhe të shpërbleheni për sa larg keni arritur.


Bricjapi

Parashikimi sot është i stuhishëm. Ju mund të keni ndjerë se kishte një tension që e turbulloi bisedën në shtëpi. Inatet u lanë pa u thënë dhe lojërat delikate të pushtetit u luajtën pa zgjidhje. Sot, gjithçka bëhet shumë e padurueshme për ju. Pavarësisht rreziqeve, do të merrni masa për të sqaruar gjërat.


Ujori

Dita ka të ngjarë të jetë disi sfiduese dhe përmban disa zhgënjime. Ju mund të ndiheni të dëshpëruar nëse merrni një përgjigje të dobët nga bota. Me sa duket, performanca juaj ka humbur një pjesë të aftësisë së saj për të mahnitur një audiencë.

Peshqit


Mund të prisni që dita të jetë paksa e vështirë. Nëse do të ishit një atlet olimpik, sot do të qëndronit në vijën e fillimit, duke pyetur veten nëse jeni stërvitur mjaftueshëm për një performancë të nivelit të lartë. Çështjet që lidhen me burimet tuaja materiale sigurisht që do të jenë në rendin e ditës.