BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Lifestyle

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë yjet

Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë

Dashi
Dita e sotme shënon fillimin e një cikli katërjavor në të cilin do të ndiheni shumë më të sfiduar në karrierën tuaj. Do të hasni pengesa gjatë kësaj periudhe dhe do të kuptoni se duhet të rregulloni rrugën tuaj të veprimit për të pasur sukses.

Demi
Mjedisi planetar sot po krijon një atmosferë të përgjithshme që është më e qetë dhe fleksibël. Për katër javët e ardhshme, ky do të jetë toni mbizotërues, duke krijuar kështu një atmosferë shumë më të favorshme për të vepruar.

Binjaket
Sekreti për t’u marrë me qëndrimet kokëforta dhe kontrolluese është komunikimi. Sa më të fshehtë të bëheni për qëllimet dhe planet tuaja, aq më të ngurtë do të jenë njerëzit e tjerë, duke e bërë të vështirë për ju të dilni nga lidhja në të cilën jeni.

Gaforrja
Dita e sotme shënon fillimin e një cikli katërjavor në të cilin ose do të korrni shpërblimet ose do të kuptoni dështimet tuaja. Kjo është një periudhë shumë kulmore për ju, kështu që përgatituni për vlerësim dhe ndryshim të madh.

Luani
Njerëzit nuk do të jenë veçanërisht të besueshëm, ndaj kini kujdes se kujt i besoni. Të tjerët janë plot fjalë, por jo veprime. Ka shumë ide të shumta, por të shohësh këto ide të realizohen është një lojë e ndryshme me top. Ju mund t’i besoni vetëm vetes.

Virgjeresha
Gjatë muajit të ardhshëm ose më shumë, do të zbuloni se përparimi i përgjithshëm në karrierën tuaj është mjaft i mirë. Komunikimet janë më pak të tendosura dhe gjithçka duket se rrjedh më mirë se sa ka qenë.

Peshorja
Nëse dëshironi që diçka të ndodhë, duhet të flisni. Të tjerët janë shumë të orientuar mendërisht sot dhe ata nuk do t’i kuptojnë gjërat automatikisht ashtu siç mundeni ju. Jini të qartë dhe të drejtpërdrejtë në komunikimin tuaj me të tjerët. Kjo është mënyra e vetme.

Akrepi
Ka shumë karburant për të ushqyer zjarrin tuaj. Fjalët e njerëzve të tjerë janë inkurajuese dhe të dobishme. Nuk do të jetë e vështirë të gjesh dikë që të pajtohet dhe të kupton, duke e bërë shumë më të lehtë për ty të ecësh drejt qëllimeve me besim të madh.

Shigjetari
Edhe planet tuaja më të shtruara do të prishen sot, falë veprimeve të papritura të dikujt. Një person me të cilin punoni ose për të cilin punoni është po shumë i parashikueshëm. Ky person po i lëkund gjërat dhe po jua bën të vështirë të vazhdoni përpara.

Bricjapi
Një ndryshim i madh ndodh sot në qiell nga i cili do të përfitoni shumë. Ju mund të ndjeni ndryshimin e energjisë. Tani është koha për të pastruar pllakën në mënyrë që të mund të filloni diçka të freskët.

Ujori
Nëse jeni duke kërkuar për simpati ose një shpatull ku mund të qani, mund të kërkoni gjithashtu një gjilpërë në një kashtë. Në fund të fundit është se ju nuk do të jeni shumë të suksesshëm në kërkimin tuaj. Në pjesën më të madhe, sot jeni vetëm.

Peshqit
Një përplasje e vogël në rrugë po rezulton të jetë një punë më e madhe nga sa prisnit. Kjo kodër në fakt po kthehet në mal, teksa kundërshtimi vijon të forcohet. Kjo është një shenjë që ju duhet të rregulloni këndvështrimin tuaj dhe të jeni fleksibël.