BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Lifestyle

Humbni 5 kg në 1 muaj, ja cili është sekreti i dietës metobilike që i ka habitur të gjithë me rezultatet e mrekullueshme

Humbni 5 kg në 1 muaj, ja cili është sekreti i dietës

Dhjetëvjeçarin e fundit kemi dëgjuar të flitet shumë për dietat. Është një term i përdorur rëndomtë, por shpeshherë jemi të paqartë rreth kuptimit të vërtetit të tij. Dieta është një mënyrë e shpejtë për të rënë në peshë.

Por duhet të keni parasysh se dietat që mundësojnë rënie të shpejtë nga pesha nuk janë aspak të shëndetshme dhe mund t’ju japin dyfishin e peshës së humbur nëse nuk mbani një regjim të rregullt ushqimor edhe pas tyre. Për këtë arsye ju propozojmë këtë dietë shëndetshme që ju ndihmon të humbni 3 deri në 5 kg brenda një një muaji.

Mëngjesi - 1 portokall, 1 biskotë integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer.
Dreka - 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht pa yndyrë ose kos.
Darka - 2 domate, 2 vezë të ziera, 1 kastravec, 1 fetë bukë integrale.

Mëngjesi - 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer.
Dreka - 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht, 2 biskota integrale
Darka - 125 g mish pule, 1 domate, 1 filxhan çaj pa sheqer.

Mëngjesi - 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer
Dreka - 1 portokall, 1 vezë e zier, 1 gotë qumësht dhe pak sallatë jeshile
Darka - 125 g mish viçi, 1 portokall, 1 fetë buk integrale

Mëngjesi - 1 portokall, 2 biskota integrale, 1 kafe ose çaj pa sheqer
Dreka - 125 g djathë i bardhë, 1 domate, 1 fetë bukë integrale.
Darka - 125 g peshk në zgarë, 2 domate, 1 fetë bukë integrale, 1 mollë jeshile.

Mëngjesi - 1 portokall, 2 biskota integrale, kafe ose çaj
Dreka - 125 g peshk, 1 domate, 1 fetë bukë integrale
Darka - 500 g perime të ziera (karota, bizele, brokoli, patate etj), 1 vezë, 1 domate.

Në fundjave mund të hani çfarë të doni, por pa e tepruar. Gjatë dietës duhet të pini 2 l ujë në ditë.