BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe ish-gruas së tij në Hamallaj e Palasë, bllokohen fatura dhe sende personale, ish-ministri socialist në ankth

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe
x

Lifestyle

I adhurojnë të gjithë, njerëzit më specialë i përkasin kësaj shenje të horoskopit, ajo konsiderohet më e rralla në botë

I adhurojnë të gjithë, njerëzit më specialë i

Me disa shenja të horoskopit priremi të kryqëzohemi më shumë se të tjerat. Kjo mund të jetë për shkak të përputhshmërisë ose për shkak se elementët e zodiakut përshtaten mirë. Si Dem, mund të keni më shumë miq të Virgjëreshës ose Akrepit. Si Peshq, mund të shihni më shumë Gaforre në një grup miqsh.

Përveç kësaj, tendencat e zodiakut kanë të bëjnë edhe me numrin e njerëzve të lindur nën secilën shenjë, pasi disa janë më të zakonshme se të tjerat, bazuar në datat e zakonshme të lindjes. Ashtu siç ka shenja më të zakonshme të zodiakut, ka edhe shenja të rralla dhe veçanërisht njëra prej tyre.

Nuk është askush tjetër veç Ujori, ku përfshihen personat e lindur mes 20 janarit dhe 18 shkurtit. “Më pak lindin në janar dhe shkurt, gjë që e bën Ujorin shenjën më të rrallë të zodiakut”, thotë Lisa Stardust, një astrologe nga Nju Jorku.

Tiparet e personalitetit të Ujorit

Si shenja më e rrallë e zodiakut, Ujorët janë “të njohur si mendimtarët e vetëm të zodiakut “, thotë Stardust. Ata gjithashtu konsiderohen si “novatorë dhe iniciatorë të perspektivave të reja”. Përveç kësaj janë logjik dhe intuitivë. Dhe ata gjithashtu kanë aftësinë të shohin se ku po shkon njerëzimi dhe të ndërmarrin hapa për të bërë përparim.