BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Lifestyle

I bën shaka të dashurit dhe videon e hedh në YouTube, veprimi që i ndryshoi jetën 20-vjeçares

I bën shaka të dashurit dhe videon e hedh në YouTube, veprimi

Deri në atë kohë, Youtube kishte qenë vetëm një hobi për 20-vjeçaren kanadeze Alyssa Kulani.

Por kur asaj i erdhi një çek nga YouTube, nuk mundi t’i besonte syve.

Qe atëherë gjithçka ndryshoi, kur algoritmi i Youtube “mori dhe rekomandoi” një video që ajo postoi në tetor të vitit 2018, e cila u bë virale dhe mori 4 milionë shikime.

Kështu, siç ka rrëfyer ajo, pagesa e një çeku prej Google ishte për 29.300 dollarë, të fituara tërësisht nga reklamat e vendosura në videot e saj.

Tani Kulani që ka 675,000 abonentë në YouTube, video të shumta me miliona shikime, është një YouTuber me kohë të plotë.