BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x
BREAKING NEWS

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta janë Kampionët tanë Antikorrupsion, së bashku do të ndëshkojmë të korruptuarit

Mesazhi i fortë nga SHBA, Antony Blinken publikon emrat: Këta
x

Lifestyle

“I bien nga Kina”, 3 shenja e Horoskopit që nuk thonë kurrë drejtpërdrejt atë që mendojnë

“I bien nga Kina”, 3 shenja e Horoskopit që nuk thonë

Kur flasim për guximin e opinionit, ndershmërinë dhe impulsivitetin, Dashi vjen i pari dhe me një ndryshim. Ai, Demi dhe Bricjapi do të thonë saktësisht atë që po mendojnë, ata do ta dokumentojnë me ndryshimin e vetëm që ky i fundit nuk e ndryshon mendjen me asgjë dhe i treti e bën këtë me një dozë shtesë cinizmi që dhemb tmerrësisht. Tre përfaqësuesit e mëposhtëm të Horoskopit shprehen shumë rrallë dhe madje më rrallë rrëfejnë mendimet e tyre tinëzare. Gaforrja mund të jetë në listë, por si shenjë uji mund të shpreh (gëzim, trishtim, eksitim, të gjitha së bashku), megjithatë do të kufizohet kryesisht në një veprim dhe sjellje më nëntokësore, veçanërisht nëse e konsideron veten të kërcënuar.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars)

Peshqit është një nga shenjat më të ndjeshme të Horoskopit. Ai ka një intuitë shumë të fortë, të cilës duhet t’i besojë më shpesh. Sidoqoftë, kjo karakteristikë e tyre shpesh përkthehet në praktikë për veten e tyre si një humor ëndërrimtar, ndërsa për ata përreth tyre si misticizëm. Në të njëjtën kohë, ata kanë frikë të tregojnë ndjenjat e tyre të vërteta, sepse nuk i durojnë kritikat.

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Ata e konsiderojnë atë një libër të hapur, pjesa tjetër nuk janë në gjendje t’i “lexojnë” ata. Në fakt, ata zakonisht pranojnë paraprakisht dhe me qëllime manipuluese se janë njerëz të mbyllur dhe për këtë arsye duhet mund t’i kuptosh intrigat e tyre.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Ndërgjegjja e tyre është më e pastër se rrobat e sapolara, kështu që përfshirja e tyre në këtë listë nuk ka të bëjë me mungesën e ndershmërisë. Natyra e tyre është thjesht e tillë që nuk i lejon ata të afrohen me askënd dhe kjo është arsyeja pse ata zakonisht veprojnë me ndrojtje dhe nuk lejojnë që mendimet e tyre të vërteta të eksternalizohen. Ata ndihen të sigurt në këtë mënyrë, që askush nuk do të jetë në gjendje t’i dëmtojë ata.