Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I dhuron një gjerdan të dashurës së tij, 1 vit e gjysmë më vonë ajo zbulon papritur sekretin e pabesueshëm brenda varëses

Postuar: 10/09/2018 - 15:53

Për të festuar vitin e parë të fejesës, Terry vendosi t’i jepte diçka të veçantë Anna-s së tij të dashur, diçka që në të vërtetë kishte për qëllim diçka më shumë se vetëm një çmim.

Ai vetë bëri një gjerdan druri Tasmanian që do t’ja jepte asaj ditën kur të festonin vitin e tyre të parë sëbashku.

Anna e tij e dashur ishte shumë e lumtur me dhuratën, ishte ajo që donte: diçka personale dhe e thellë.

Që nga ajo ditë, Anna e vinte varësen çdo ditë. Ajo praktikisht e hiqte atë vetëm kur shkonte për të fjetur.

Por ajo që nuk e dinte ishte se gjerdani kishte një sekret të madh.

Anna e mbajti gjerdanin për një vit e gjysmë, duke mos ditur se çfarë ishte brenda.

“Kishte disa momente kur isha shumë i shqetësuar, isha në krizë. Nuk doja që ajo ta zbulonte para kohe”, thotë Terri.

Por momenti më i keq ishte kur çifti, fillimisht nga Australia, ishte në fluturim me avion.

“Më kapte paniku kur kalonim pjesën e sigurisë. Mendoja se do ia hapnin gjerdanin dhe do më zbulohej gjithçka”, thotë Terri.

Së fundi, Anna dhe Terry shkuan në Skoci.

Më pas, Terry vendosi që të zbulonte sekretin e gjerdanit: brenda një gjerdani prej druri ishte një unazë fejese.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/04/2019 - 19:16

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Wuinsconsin të Amerikës.
 
Një 38-vjeçar është mbyllur padashje në supermarket, në filialin e pijeve alkoolike.
 

Postuar: 18/04/2019 - 16:16

Këtë javë, njerëzit në mbarë botën do të fillojnë festimet e tyre të Pashkëve, duke filluar me

Postuar: 18/04/2019 - 14:45

Astronomët konfirmojnë se planeti THIRD (tretë) ekziston në sistemin e yjeve të binarit Kepler-47

Postuar: 18/04/2019 - 07:04

Dashi- Më fal por, unë kam të drejtë dhe ti je gabim!

Postuar: 17/04/2019 - 22:57

Ja për cilat shenja bëhet fjalë:

DEMI

Postuar: 17/04/2019 - 13:47

Në shumë vende myslimane nëpër botë, të bësh marrëdhënie seksuale pa qenë e martuar është krim, d

Postuar: 17/04/2019 - 11:32

Policia ka shpallur në kërkim një person ende të paidentifikuar për vjedhjen e 7900 dollarëve nga