BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Lifestyle

I keni tradhtuar? Shenjat e Horoskopit që mbyllin një sy dhe bëjnë sikur nuk kuptojnë

I keni tradhtuar? Shenjat e Horoskopit që mbyllin një sy dhe

Tradhtia dhe frika se mos ndodh, është një nga problemet më të shpeshta në jetën e një çifti.

Shumë herë xhelozia dhe posesiviteti për shkak të tyre mund të bëhen të padurueshme dhe të çojnë në përfundimin e një lidhjeje.

Megjithatë, sipas yjeve, ka disa shenja që me vetëdije zgjedhin të sillen sikur asgjë nuk po ndodh kur kuptojnë se partneri i tyre mund të mos jetë besnik ndaj tyre! Me fjalë të tjera, ata i shohin shenjat, por i injorojnë ato! Pse? Secili ndjek këtë taktikë për një arsye të ndryshme. Lexoni më poshtë cilat janë këto shenja dhe pse sillen kështu!

Shenjat që injorojnë shenjat në një marrëdhënie!

Demi

Demi, i cili i ka këmbët të vendosura fort në tokë, mund ta kuptojë lehtësisht kur diçka nuk është në rregull në marrëdhënien e tij. Pra, ai i kupton shumë lehtë shenjat e tradhtisë! Megjithatë, në shumicën e rasteve nuk reagon, nuk kërkon shpjegime, nuk bën bujë. Në vend të kësaj, ai mbyllet në vetvete dhe mendon se marrëdhënia e tij ndoshta është e bllokuar. Me fjalë të tjera, ai i trajton në mënyrë të çuditshme “falsifikimet” e tjetrit. Ai beson se ata janë ndarë dhe duhet të bëjnë diçka për të rindezur flakën në marrëdhënie. Me fjalë të tjera, ai e di se tjetri mund të mos jetë më i interesuar romantikisht për të, por preferon ta përkthejë ndryshe në mendjen e tij për të luftuar për marrëdhënien e tij.

Luani

Edhe luani sillet në një mënyrë të ngjashme, por për një arsye tjetër. Luani krenar dhe egoist, natyrisht, e kupton lehtësisht nëse personi tjetër nuk është besnik ndaj tij. Megjithatë, ai nuk e pranon fare refuzimin! Me fjalë të tjera, ai nuk beson se partneri i tij mund të ketë gjetur dikë tjetër, sepse mendon se ai është më i miri nga të gjithë. Pra, ai preferon ta interpretojë situatën ndryshe ose të pretendojë se asgjë nuk po ndodh! Dmth bën gjithçka për të mos e besuar fare!

Peshorja

Peshorja shpesh keqkuptohet sepse është e qetë dhe e qetë! Megjithatë, ai nuk është memec, ai kupton gjithçka! Nëse partneri i tij nuk është besnik ndaj tij, ai do ta marrë me qetësi. Por ai do të preferojë të mbyllë një sy për të mos e humbur. Peshorja është i ëmbël, romantik dhe i pëlqen të ndajë jetën e tij. Kur është në një lidhje do të bëjë gjithçka për ta mbajtur atë. Nëse kjo do të thotë se ajo duhet të injorojë shenjat e tradhtisë, po, edhe ajo do ta bëjë këtë!