Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason gazetarin grek, ja çfarë i thotë për Erdogan

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason
x

Lifestyle

I konsiderojnë si njerëz të ftohtë, por janë të zjarrtë në shtrat! Do befasoheni kur të mësoni se cili është shteti që e praktikon më shumë seksin

I konsiderojnë si njerëz të ftohtë, por janë të

Britanikët theksojnë që bëjnë seks 12 herë në muaj – gjë që i vë në majë të Ligës evropiane të dashnorëve.

Pas tyre janë gjermanët – 11, ndërsa pasojnë holandezët dhe belgjianët me 9 herë.

Edhe pse veten e konsiderojnë të zjarrtë, italianët janë në fund të listës, me katër marrëdhënie seksuale në muaj. Më të këqij se ata gjithashtu janë spanjollët “e zjarrtë” dhe francezët romantikë.

Këto të dhëna i ka publikuar faqja e kushtuar basteve, pas anketës të cilën e ka bërë me 2.729 përdorues të rritur nga 11 shtete.

Mirëpo ne nuk bëjmë pjesë ndër ato shtete.

Kjo anketë shkatërron mitin për atë që shtetet mediterane janë atdheu i dashnorëve të zjarrtë.

“Si duket që Unioni Evropian duhet të brengoset që me Brex-itin humbi shtetin më seksual në kontinent”, ka thënë portparoli i faqes, John Pentin.

E gjithë lista duket kështu:

Britanikët: 12 herë

Gjermanët: 11 herë

Holandezët: 9 herë

Belgjianët: 9 herë

Rumunët: 8 herë

Portugezët: 8 herë

Austriakët: 7 herë

Sllovakët: 7 herë

Italianët: 4 herë

Spanjollët: 4 herë

Francezët: 2 herë