Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I moshuari që duket si 20 vjeç, ju tregon sekretin e tij të suksesit (FOTO)

Postuar: 21/04/2019 - 13:06

Hu Hai është 68 vjeç, por tregon 20 vjeç. Është zgjedhur si “Gjyshi Më Modern” dhe u  bë i famshëm në të gjithë Kinën për mënyrën se si arriti të qëndronte i ri pavarësisht moshës.

Duke e parë atë, ju mendoni se po flisni me një djalë të ri, por Hu Hai ka lindur në vitin 1950. Babai i vdiq kur ishte shumë i ri dhe ai u rrit me motrat e tij në Shangai. Që kur ishte fëmijë praktikoi shumë sporte dhe pasioni i tij për aktivitetin fizik ishte sekreti i pamjes së mrekullueshme.

Në Kinë ai u bë i famshëm pasi mori pjesë në një shfaqje talentesh të dedikuar për të moshuarit. Askush, midis publikut dhe jurisë, besonte se Hu Hai ishte vërtet 68 vjeç. Duke e parë atë, ai me të vërtetë duket si një djalë 20 vjeç dhe shumë njerëz pyesin se si arriti të qëndronte kaq i ri.

Sipas  të moshuarit,  sekreti i tu ndjerit i ti ka të bëjë me qëndrimin mendor dhe në mënyrën me të cilën përballet jeta. “Të gjithë do të jenë të vjetër një ditë, nuk ka asnjë mënyrë për të shmangur atë – shpjegoi ai gjatë një interviste-. Por në qoftë se ndiheni të vjetër dhe jeni vetëm duke pritur vdekjen dhe nuk doni të mësoni ose eksperimentoni gjëra të reja, jeni vërtet të vjetër, pavarësisht moshës suaj “.

“Unë mendoj se mosha ime mendore gjithmonë do të jetë 20 vjeç – tha Hu Hai -. Pavarësisht nga ajo që thonë të tjerët, unë jam 20 vjeç. Unë mund të bëj atë që bëjnë 20-vjeçarët. Rinia është një lloj qëndrimi dhe nëse ke pasion dhe kuriozitet, mund të jetosh një jetë tjetër “.

Përveç kësaj, 68-vjeçari gjithashtu praktikon sporte të ndryshme, duke përfshirë yoga, dhe është një tifoz i meditimit. Së fundi, çdo ditë ai qëndron kokëposhtë për disa minuta. Sipas Hu Hai është mjeti i përsosur për të eliminuar rrudhat dhe për të parandaluar humbjen e flokëve. Së fundmi, ai kujdesen shumë për dietën dhe përdor në veçanti pilulat e kolagjenit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 18:20

Jo vetëm depresion por edhe simptoma të tjera të shëndetit të keq mendor, nga ankthi tek pagjumësia, deri tek stresi kronik dhe mungesa e vetëbesimit si dhe pak sport, këto janë disa prej efekteve negative që shkaktoh

Postuar: 19/08/2019 - 16:39

Kjo javë e parafundit e muajit gusht do të jetë e mbushur me surpriza të këndshme për shumë prej

Postuar: 18/08/2019 - 22:45

Nëse mendoni se femrat i zgjedhin partnerët nga bukuria e keni gabim.

Postuar: 18/08/2019 - 21:33

Një pushues britanik në Francë ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore pasi u rrëzua nga ballkon

Postuar: 17/08/2019 - 23:24

Një grua mund t'i japë fund një lidhjeje edhe pse mund të jetë shumë e dashuruar!