BREAKING NEWS

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen ‘diagnozën’ e krizës brenda PD-së dhe bën deklaratën e fortë

“Janë dy ‘sëmundje’”, Sali Berisha gjen
x
BREAKING NEWS

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc Çapja, Klodiana Lala zbulon çfarë i pret 14 të rrezikshmit e shpallur në kërkim: Pas një muaji do të...

Operacioni ‘Plumbi i artë’/ Nga Talo Çela te Florenc
x
BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi Kodheli jep lajmin fantastik, merr postin e rëndësishëm në Asamblenë e NATO-s

"Ndodh për herë të parë"/ Ish-ministrja Mimi
x
BREAKING NEWS

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët “përpijnë” tregun e fruta-perimeve në Tiranë, shikoni pamjet çfarë po ndodh mes dy pallateve. Reagon Policia

Zjarri 'gjigand' në kryeqytet/ Flakët
x
BREAKING NEWS

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive tronditëse të Dumanit dhe Hoxhajt, SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar 14 ‘bosët’ e njohur, shkresat i përcillen Interpolit

Emrat e tyre dolën në krime të rënda pas dëshmive
x
BREAKING NEWS

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e fortë: Maskara...

Zhvillimet e fundit politike, reagon Artan Hoxha dhe lëshon komentin e
x
BREAKING NEWS

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/ Rithemelimi zbardh agjendën, ja si do të mësohen emrat fitues. Berisha e Paloka do të…

Vjen lëvizja urgjente! Zgjedhja e Kryesisë së PD-së/
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj demokracisë, ish-kryeministri është simboli i korrupsionit, pas SHBA edhe BE pritet ta shpallë “non grata”

Brizida Gjikondi: Zgjedhja e Berishës në krye të PD atentat ndaj
x

Lifestyle

I nevojiten çdokujt afër, cilat janë 3 shenjat më të forta të horoskopit

I nevojiten çdokujt afër, cilat janë 3 shenjat më të

Sipas shenjës së horoskopit dhe elementit natyror të cilit i përkasim, ekzistojnë disa tipare të përbashkëta që përcaktojnë personalitetin tonë dhe ka shumë nga këto tipare që kanë më shumë ose më pak intensitet te disa shenja, në krahasim me të tjerat. Sipas astrologjisë, ka disa shenja horoskopi që kanë një karakter dhe personalitet më të fortë se të tjerat. Le të shohim se cilat janë ato:

Dashi 

Është një nga shenjat më të forta të zodiakut. Janë njerëz plot energji dhe vitalitet, me një personalitet të fortë dhe aventuresk. Ata nuk kanë frikë nga asgjë, gjithmonë janë të gatshëm të fillojnë sfida të reja dhe të kenë një qëndrim udhëheqësi, i cili gjithashtu u jep atyre një siguri të madhe për veten. Janë zakonisht rebelë dhe impulsivë, diçka që zakonisht i bën ata të kenë një ose dy armiq. Nuk kanë frikë të ndajnë pikëpamjet e tyre për ndonjë subjekt, janë mjaft kokëfortë dhe të vështirë për t’u bindur. Ajo që e bën Dashin të fuqishëm është kapaciteti i tij i udhëheqjes, energjisë dhe mungesës së frikës.

Luani

Luani është gjithashtu një nga shenjat më të forta të horoskopit. Tiparet e njerëzve me këtë shenjë janë karakteri dominues, janë gjithmonë të gatshëm për të drejtuar dhe liderë të lindur. Ata nuk janë të frikësuar përballë vështirësive dhe llogarisin me një kapacitet të madh hartimin e planeve dhe strategjive që i ndihmojnë ata të arrijnë qëllimet e tyre. Forca është ajo që herë pas here i bën ata krenarë, arrogantë dhe kokëfortë. Tiparet që e bëjnë Luanin një nga shenjat më të forta të zodiakut janë: karizma, gjë që i bën ata të aftë për të lëvizur turmat e mëdha dhe vendosmëria për të pasur sukses.

Akrepi

Akrepët kanë një personalitet shumë të fortë, por janë gjithashtu të ndryshëm nga shenjat e tjera të horoskopit për intensitetin e tyre. Kjo është posaçërisht e dukshme në një nivel emocional, pasioni i tyre i bën ata të pandalshëm derisa të arrijnë qëllimet e tyre të dëshiruara. Njerëzit e lindur në shenjën e Akrepit janë zakonisht shumë kritikë, pak arrogantë dhe mund të jenë të vështirë për t’u përballuar. Në dashuri, kanë një karakter të fortë, janë shumë të pasionuar dhe të përfshirë me partnerin e tyre. Ajo që e bën Akrepin të fuqishëm është vendosmëria, qëndrueshmëria dhe aftësia e tyre për të arritur qëllimet.