BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Lifestyle

Ia kalon edhe viagrave, kjo është pija magjike me dy përbërës që mund ta përgatisni vet në shtëpi dhe do të ndiheni si në ‘qiellin e shtatë’ (RECETA)

Ia kalon edhe viagrave, kjo është pija magjike me dy

Përpara se të prodhoheshin e të shpikeshin formulat e medikamenteve të ndryshme, njerëzit kanë gjetur shpëtim tek bimët, frutat dhe gjithçka që ju është ofruar nga natyra. Shumë herët se të prodhohej Viagra, njerëzit kishin parë që ushqime të caktuara kishin veti afrodiziake (që rrisin kënaqësinë seksuale) . Mirëpo receta e këtij lëngu magjik do t’ua përmirësojë jetën seksuale në çift.

Përbërësit:

shalqi

Lëng limoni

Shumica e njerëzve nuk e dinë se përbërësit e sipërpërmendur janë afrodisiak të fuqishëm, që rrisin performancen seksuale tek meshkuj. Shalqiu përmban lycopene dhe citrulline komponime të cilat janë efektive në përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, veçanërisht në penis. Një studim italian tregoi se si citrulline mund të përmirësojë ereksionin mashkullor.

Ajo që duhet të bëni është të shtrydhni në një blender shlaqiun dh eta përzieni me lëngun e limonit (bio).

Më pas shtoni këtë lëng në një tenxhere dhe ziejeni në zjarr të avashtë.

Pasi lëngu i shalqirit të jetë gati, vendosni lëngun në një tenxhere.

Lëreni derisa lëngu (masa e përftuar) të përgjysmohet .

Hidheni lëngun në një kanë qelqi dhe vendoseni në frigorifer . Rekomandohet që kjo pije të konsumohet në mëngjes dhe përpara se të hani darkë.