BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Lifestyle

"Ide dhe ndryshime në jetën tuaj"/ Surpriza të befasishme, shenjat e zodiakut do t'ju sjellin fat këtë të shtunë

"Ide dhe ndryshime në jetën tuaj"/ Surpriza të

Dashi
Kini besim se ideja e re që ju vjen është një ide e shëndoshë dhe ajo që duhet ta ndiqni me guxim. Nuk ka asnjë arsye për të dyshuar veten apo aftësitë tuaja. Po hyni në një kohë shumë të favorshme gjatë së cilës mund të arrini shumë.


Demi
Sigurohuni që komunikimi juaj të jetë i sinqertë dhe pasionant. Nëse ka një nën ton zemërimi, zhgënjimi ose pakënaqësie, njerëzit me të cilët po komunikoni nuk do të jenë shumë të përgjegjshëm ose mbështetës ndaj nevojave tuaja. Jini të sinqertë dhe qëndroni pozitiv.


Binjaket
Ju jeni shumë të ditur kur bëhet fjalë për një aftësi ose zanat të caktuar. Ju njihni një zonë të caktuar brenda dhe jashtë. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju dini gjithçka. Ju ende duhet të konsultoheni me të tjerët kur bëhet fjalë për gjëra për të cilat nuk dini asgjë.


Gaforrja
Le të vdesë një ide e vjetër. Lëreni këtë ide dhe gjeni diçka të re. Pyesni dikë tjetër për mendimin e tij ose të saj për njëçështje. Një perspektivë e re do t’ju bëjë mirë. Mos kini frikë të konsultoheni me të tjerët. 


Luani
Keni arritur një ngadalësim në rrugë. Jeni në një pozicion pauze. Sa më shumë të luftoni, aq më shumë do të jeni të lidhur me një situatë në të cilën nuk jeni rehat. Lëreni kontrollin dhe jini të durueshëm. Prisni psk. Do të vijë koha juaj.


Virgjeresha
Dikush me një vullnet shumë të fortë po merr kontrollin dhe po përpiqet t’i bëjë ballë çdo aspekti të karrierës suaj. Ajo që është e mirë për atë person nuk është domosdoshmërisht e mirë për ju. Bëni gjërat sipas mënyrës tuaj.


Peshorja
Çdo ditë ju jep një shans të ri për një fillim të ri. Do të zbuloni se një qëndrim i ri në drejtimin tuaj ndihmon për të riparuar një qëndrim të vështirë për dikë tjetër. Me pak fjalë, ndryshimet e vogla që bëni nga brenda jush, në fund të fundit ndihmojnë të gjithë rreth jush.


Akrepi
Një pasqyrë e rëndësishme vjen tek ju. Kjo ju lejon të shëroni situatën tuaj aktuale. Jini të hapur ndaj disa mënyrave të reja të zgjidhjes së tensionit. Nëse nuk jeni në gjendje të shëroni veten dhe gjendjen e vështirë në të cilën ndodheni, nuk do të bëni përparim në punën tuaj.


Shigjetari
Mendimi juaj është i qartë dhe i bazuar. Do të mësoni detaje të rëndësishme që do t’ju ndihmojnë të hartoni master planin tuaj. Vendosni pjesët e mëdha fillimisht në vend dhe më pas lërini detajet të mbushin vrimat. Gjithçka po vjen në pozicionin që duhet.


Bricjapi
Nëse një nga faktet tuaja është e pavlefshme, atëherë njerëzit do të kenë shumë pak arsye për të besuar në çdo gjë tjetër që ju thoni. Mos u jepni njerëzve dezinformata. Kontrolloni detajet më shumë se një herë përpara se të paraqisni rastin tuaj.


Ujori
Ekziston një nxitje primare brenda jush. Dashuria është në fund të fundit forca motivuese për gjithçka që bëni. Nëse dashuria nuk luan një rol të rëndësishëm, atëherë puna që po bëni nuk do të jetë shumë e suksesshme. Gjeni një mënyrë për ta dashur punën tuaj.


Peshqit
Ju mund të ndiheni nostalgjik ndërsa shikoni albumet e fotografive, riorganizoni mobiljet dhe mbani mend kohët e kaluara. Mendja juaj do të prekë ngjarje emocionale që mund të mos i keni trajtuar plotësisht në kohën kur kanë ndodhur.