Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Impulsivë dhe gjaknxehtë / Zbuloni se cilat janë shenjat më të nxituara të horoskopit

Postuar: 21/10/2018 - 12:46

Disa njerëz nuk dinë të ruajnë qetësinë. Ata nxehen shpejt dhe reagojnë në moment, ndonëse më vonë pendohen. Me siguri, ju ka ardhur ndërmend dikush gjaknxehtë nga rrethi juaj i miqve apo familjarëve.

Sipas horoskopit, këto janë shenjat më të nxituara të horoskopit:

Dashi

A ka ndonjë shenjë më impulsive se Dashi? Përgjigjja është jo. Dashi jo vetëm që është plot adrenalinë, por ai mund të marrë edhe rreziqe mbi vete sepse ato e bëjnë të ndihet i gjallë. Dashi është aventureskë, kurajozë dhe plot jetë. Sidoqoftë, anët negative të impulsivitetit të Dashit kanë tendencë të japin zë për gjithçka që kanë në mendje, pavarësisht nga rrethanat. Të gjitha veprimet e tyre janë spontane, ato janë të pahijshme dhe mizorisht të thjeshta dhe absolutisht nuk duan të ofendojnë.

Binjakët

Ndonjëherë ato sillen me kujdes dhe moderim, por në disa raste ata janë absolutisht të pakujdesshëm dhe emocionalë. Ata e kanë të vështirë të përqendrohen në një gjë, kështu që tentojnë të veprojnë në mënyrë impulsive. Pavarësisht nga rezultati i vendimit të tyre, binjakët mund ta kthejnë atë në një histori elegante që do të tregohet në festa apo ngjarje shoqërore.

Peshorja

Peshorja bën shumë gjëra në jetën e saj impulsivisht. Kur Peshorja dëshiron diçka, ajo duhet ti marrë ato me çdo kusht. Peshores i pëlqen t’iu japë dhurata të afërmve, pavarësisht kufizimeve të tyre financiare.

Shigjetari

Kjo shenjë nuk pëlqen të jetë “e lidhur”, kështu që do të reagojë me impulsivitet dhe, me shumë gjasa, do të fillojë të shpërthejë. Shigjetarët janë të padurueshëm, sepse veprojnë shpejt, pothuajse pa menduar, edhe nëse e dinë se kjo mund të ketë pasoja negative, por zakonisht nuk u intereson.

Ujori

Ujorët janë jashtëzakonisht të pavarur dhe nuk duan të ndjekin turmën. Kjo shenjë mund të jetë e egër në veprimet e saj dhe, për këtë arsye mund të ndërmarrë veprime të papritura dhe shumë të nxituara. Një Ujor tipik përpiqet të kapërcejë të gjitha problemet, por nuk ka gjithmonë një zgjidhje racionale. Ai mund të përfshihet në të gjitha llojet e projekteve për të treguar dhe demonstruar aftësitë e tij të shkëlqyera pa shqyrtuar problemet e mundshme paraprakisht.

Peshqit

Peshqit urrejnë të vlerësojnë pro dhe kundra, dhe për këtë arsye bëjnë një zgjedhje të menjëhershme, pa e analizuar atë në një mënyrë të veçantë. Peshqit mund të premtojnë diçka spontane, pastaj të shkojnë në fund dhe të fshihen, sikur të mos kishte ndodhur asgjë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 10:13

Një djalë 30 vjeç, i cili ishte dehur pas një feste, u zgjua mëngjesin e ardhshëm në një shtëpi të gabuar. Pronarët e banesës e gjetën atë në gjumë. Dhe reagimi i tyre habiti  të gjithë.

Postuar: 22/04/2019 - 10:02

“Pajtim, kjo do jete fjala kyç e këtyre ditëve pasi mbi te gjitha do kuptojme dhe pranojm

Postuar: 22/04/2019 - 07:57

Policia po heton vdekjen e prostitute që u gjet e vdekur brenda një dhomë hoteli në New York më

Postuar: 22/04/2019 - 07:00

Dashi

Postuar: 21/04/2019 - 22:36

Freddy McConnell është një transgjinor që, biologjikisht, ka lindur femër dhe ka sjellë në jetë

Postuar: 21/04/2019 - 16:44

Një tumor me peshë 15 kilogramë është hequr nga mitra e një adoleshenteje.

Postuar: 21/04/2019 - 14:54

 Nëse po mundoheni që të harroni një lidhje që sapo ka përfunduar, nuk këshillohet që ta kth