Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ismail Kadare flet për zgjedhjen e Ruçit në krye të Kuvendit

Postuar: 12/09/2017 - 17:33

Zgjedhja e Gramoz Ruçit në krye të Kuvendit të Shqipërisë dhe debati në lidhje me të shkuarën ka ngjallur reagimin e shumë figurave të njohura ditët e fundit.

Një prej tyre është edhe shkrimtari i njohur Ismail Kadare, i cili ka dhënë një intervistë për emisionin “Studio e Hapur”, në “News 24”.

Në intervistën që do të transmetohet e plotë të premten e kësaj jave, shkrimtari i njohur, Ismail Kadare i ka thënë gazetares Eni Vasili se e shkuara e mban peng të ardhmen e Shqipërisë.

“Çdo gjë që ka lidhje me krimet e një tiranie mban një seri pengjesh dhe në Shqipëri ka shumë pengje, që ne nuk na shkon në mendje, mbahen nga kjo gjë, nuk zbulohen nga kjo gjë, veprimtari, rryma të fshehta që gëlojnë akoma, që ne nuk i dimë nga e kanë burimin, sigurisht që mbahen të fshehta”, është shprehur Kadare./balkanweb

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/02/2018 - 19:10

Është e qartë që shumica e femrave zgjedhin për shokun e tyre të jetës dikë që është më i madh në moshë se ato. Por pse ndodh kështu?

Postuar: 23/02/2018 - 17:55

Ato jetojne te tashme, ruajne motivimin dhe nuk e vene ujin aspak “ne zjarr” per çfare do te na surprizoje e ardhmja.

Peshorja:

Postuar: 22/02/2018 - 20:14

A e dini se të hani ushqime të caktuara mund të ndihmoni në zbardhjen e dhëmbëve tuaj edhe pa pasur nevojë për të vizituar dentistin ?

Postuar: 22/02/2018 - 19:29

Një huligan futbolli rus është arrestuar sot në Gjermani pasi kërkohej për sulmin barbar ndaj një tifozi anglez gjatë kampionatit evropian të futbollit Euro 2016 në Francë.

Postuar: 22/02/2018 - 13:07

Aknet konsiderohen nga Akademia Amerikane e Dermatologjisë si një problem i lëkurës, nga i cili vuajnë më shumë se 50 milionë amerikanë!

Postuar: 22/02/2018 - 12:43

Numerologjia është një konsideruar shkencë më vete për sa i përket parashikimeve apo karakteristikave.

Postuar: 22/02/2018 - 09:36

Shumë prej nesh fajësojnë moshën për plakjen dhe shenjat e saj.