BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Lifestyle

Iu besojnë të gjithëve, këto janë 6 shenjat e horoskopit që manipulohen më lehtë nga të tjerët

Iu besojnë të gjithëve, këto janë 6 shenjat e

Personat në shenjën e Dashit: janë më naivë kur janë në një lidhje. Megjithëse të gjithë i paralajmërojnë ata që të jenë të kujdesshëm ata përsëri i besojnë verbërisht partnerit të tyre. Dashi i dashuruar do të injorojë edhe zërin e brendshëm se diçka është shumë e mirë për të qenë e vërtetë.

Gaforrja-Kur gaforret pësojnë një ndërprerje shumë të sikletshme, një grindje e dhunshme ose vdekja e një personi të dashur kanë tendencë t’u besojnë shumë njerëzve përreth tyre. Nëse ata njohin dikë që po kalon të njëjtën gjë, ata do të sigurohen që të mos ndihen keq dhe do të presin të njëjtën gjë nga ai person në kthim. Rezultatet shpesh i lëndojnë ata.

Bricjapi-Bricjapët gjithmonë duan të besojnë në më të mirën te njerëzit dhe kështu ata përfundojnë të mashtruar çdo herë. Bricjapët nuk duan të besojnë se ka njerëz që thjesht duan t’i përfitojnë prej tyre ose që bëjnë sikur i duan vetëm sepse duan diçka prej tyre. Megjithatë, bricjapët të paktën mësojnë nga gabimet e tyre.

Peshorja-Peshorja është një nga shenjat më dashamirëse dhe besohet nga të gjithë. Kjo është arsyeja pse njerëzit i shfrytëzojnë ato. Ndonjëherë ato gjithashtu mund të jenë plotësisht të pavetëdijshme për gjërat që ndodhin rreth tyre, por është mirë që mund të mësojnë nga përvojat e njerëzve të tjerë.

Shigjetari-Shigjetarët mund të jenë pak naivë, sidomos kur udhëtojnë. Ata presin që kudo njerëzit do të jenë miqësorë, por nuk është gjithmonë kështu. Ata duhet të ndalojnë së supozuari se të gjithë janë të mire.

Peshqit-Pas çdo eksperience të keqe, peshqit i premtojnë vetes se nuk do të lejojnë më që të shfrytëzohen. Për fat të keq, ata nuk i përmbahen asaj dhe shumë shpejt i lejojnë njerëzit t’i manipulojnë përsëri.