BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Lifestyle

Iu presin ndryshime të mëdha! Ja çfarë parashikon horoskopi për ju sot

Iu presin ndryshime të mëdha! Ja çfarë parashikon

Dashi

Do të keni të gjithë frymëzimin që ju nevojitet për të punuar në disa nga problemet që kanë pllakosur grupin tuaj së fundmi. Do të përdorni pragmatizmin dhe taktin tuaj për të trajtuar me efikasitet ato gjëra që e kanë bërë jetën të vështirë për njerëzit që doni.

Demi
Familja juaj po ju inkurajon që të rishikoni disa nga planet tuaja afatgjata. Në fakt, disa nga nevojat e njerëzve tuaj të dashur po ndryshojnë. Por zgjidhjet që ju gjeni mund të mos jenë të mjaftueshme. Vetëm mos u frikësoni.

Binjakët
Pa dyshim, dita juaj do të ketë pasoja të rëndësishme për të ardhmen e jetës suaj të dashurisë. Dyshimet që mund të keni sot, veçanërisht në lidhje me ndjenjat tuaja, ka të ngjarë t’ju shtyjnë të mendoni për gjërat përpara se të merrni ndonjë vendim.

Gaforrja
Jeni të përfshirë natyrshëm në gjëra dhe jeni të mbushur me energji. Ju gjithashtu po përpiqeni të punoni në mënyrën se si lidheni me njerëzit e tjerë. Megjithatë, ju prireni të dëshironi të përfshiheni shumë në jetën e tyre në shtëpi dhe në punë. Mundohuni të shmangni punën e tepërt.

Luani
Sot mund të pyesni veten se sa duhet të përfshiheni në një konflikt të caktuar mes anëtarëve të familjes apo në karrierën tuaj. Ka shumë presion mbi ju për të gjetur një përgjigje për këtë problem. Por gjithçka që duhet të bëni është të mos mbani anë dhe gjithçka duhet të funksionojë mirë.

Virgjëresha
Duhet të reduktoni stresin dhe të mos mërziteni për asgjë. Edhe nëse deri më tani nuk keni mundur të kuptoni se çfarë ju shqetëson vërtet, sot do të kuptoni disa nga misteret e personalitetit tuaj dhe do të kuptoni se çfarë është pikërisht ajo që shkakton ndryshimet kronike të humorit tuaj.

Peshorja
Njerëzit arrogantë me të vërtetë duhet të kenë kujdes rreth jush. Edhe nëse nuk ju bëjnë ndonjë dëm, ju drejtoheni direkt në sulm për t’i bërë të kuptojnë se nuk ju frikësojnë. Kjo gjendje konstante lufte duhet të qetësohet pak me energjinë e tanishme qiellore.

Akrepi
Shtrirja aktuale planetare ju mundëson të pretendoni deri në një pikë, por a do t’ju ndihmojë në të vërtetë në situatën tuaj aktuale? Nëse keni ndonjë ide se si sjellja juaj e adoptuar mund të ndryshojë për mirë marrëdhënien tuaj aktuale atëherë do të ishte më mirë të mendoni përsëri. Pse të mos jesh vetvetja?

Shigjetari
Mos u kapni shumë nga aspekti mendor i punës suaj. Rreziku këtu është se do të përfshiheni aq shumë në procesin e të menduarit analitik sa do të harroni se pikat tuaja të forta të vërteta qëndrojnë në intuitën dhe ndjeshmërinë tuaj.

Bricjapi
Mendja juaj ka të ngjarë të kthehet përpara dhe mbrapa në çdo drejtim – duke e bërë të vështirë për ju që të përqendroheni në çdo gjë që ka të bëjë me punën tuaj. Qëndroni larg kafeinës ose sheqerit të rëndë sot, përndryshe kjo vorbull mendore vetëm do të përkeqësohet.

Ujori
Dikush ka të ngjarë t’ju paraqesë një plan alternativ sot që mund t’ju largojë nga ekuilibri në lidhje me karrierën tuaj. Mblidhni fakte dhe informacione, por mos nënshkruani asgjë ende. Sigurohuni që të mendoni mbi këto ide përpara se të veproni.

Peshqit
Mos u kapni shumë nga aspekti mendor i punës suaj. Rreziku këtu është se do të përfshiheni aq shumë në procesin e të menduarit analitik sa do të harroni se pikat tuaja të forta të vërteta qëndrojnë në intuitën dhe ndjeshmërinë tuaj. Përqafoni këto dhurata.