BREAKING NEWS

“Je simbol i trafikantit të drogës Pablo Eskobar”, Meta paralajmëron kryeministrin Rama: Do të përfundosh me mjekun te koka dhe policin te dera

“Je simbol i trafikantit të drogës Pablo Eskobar”, Meta
x
BREAKING NEWS

“Është një xhelat i vërtetë”, ish-Presidenti Meta paralajmëron Ramën: Do të përdorim ligjet e tij për të...

“Është një xhelat i vërtetë”,
x
BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x

Lifestyle

Peshqirë të ashpër? Këto janë 3 gabimet që jeni duke bërë

Peshqirë të ashpër? Këto janë 3 gabimet që jeni

A i varni peshqirët pas çdo përdorimi dhe i lani në fund të çdo jave? Ndaloje! Ka disa gabime që po bëni kur bëhet fjalë për mënyrën se si i trajtoni peshqirët e banjës.

I gjeni më poshtë:

I varni dy nga dy nga një grep

Nëse e bëni këtë, thjesht ndaloni. Sidomos nëse janë të lagur, peshqirët tuaj janë plot me myk dhe baktere të cilat ju nuk i dëshironi. Varini ato veçmas në grepin e tyre, secili.

Nuk i lani mjaft shpesh

Vërtet, sa shpesh i lani? Sipas ekspertëve duhet t’i ndërroni dhe lani çdo 3 ditë. Në këtë mënyrë nuk i dëmtoni aq shumë.

Përdorni shumë detergjent kur i lani

Shumë detergjent do t’i bëjë peshqirët tuaj të vështirë me kalimin e kohës.