BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Lifestyle

Iu shkon muhabeti ‘vaj’ me të gjithë, këto janë 4 shenjat më gojëmbla të horoskopit

Iu shkon  muhabeti ‘vaj’ me të gjithë, këto janë

Të gjitha shenjat astrologjike kanë karakteristikat e tyre unike që i dallojnë ato nga konteksti i përgjithshëm.  Shumë prej nesh përballen me njerëz me të vërtetë të mirë çdo ditë – pavarësisht nëse është një person, që na zgjat dorën pasi jemi rrëzuar, apo që na paguan biletën e autobusit nëse kemi harruar çantën në shtëpi. Të gjitha këto gjëra të vogla janë në gjendje të na tërheqin në çast, dhe astrologët besojnë se data dhe muaji i lindjes lidhen drejtpërdrejt me këto cilësi.

Binjakët

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë mund të quhen me të vërtetë të sjellshëm, sa që kur komunikoni me ta, menjëherë ju tërheqin vëmendjen. Zgjuarsia dhe karizma e tyre ndihmojnë në organizimin e çdo personi dhe ndihmojnë të tjerët të ndjehen pranë Binjakëve me të vërtetë të qetë. Njerëzit përreth ndjehen të tërhequr nga përfaqësuesit e kësaj shenje për shkak të kombinimit magjik të thellësisë së perspektivës dhe mendjemprehtësisë. Një bisedë, Binjakët mund t’ju ??bëjë të ndiheni personi më i rëndësishëm në botë. Kjo cilësi, së bashku me mirësinë e vërtetë, i bën ata shenjën më fisnike nga të gjitha.

Luani

Luani është shenja më e butë dhe miqësore e zodiakut. Këta njerëz duan të ndihmojnë të tjerët të ndjehen të qetë. Pranë tyre gjithmonë do të ndjeni paqe dhe rehati. Luanët me të vërtetë janë personalitete universale, gjë që i bën ata edhe më tërheqës. Eshtë thjesht e pamundur t’i rezistosh magjepsjes së përfaqësuesve të kësaj shenje. Për më tepër, Luanët janë optimistë të vërtetë dhe përpiqen të shohin gjëra pozitive në gjithçka.

Virgjëresha

Mirësia është fjalë për fjalë emri i dytë i kësaj shenje astrologjike. Virgjëreshat janë natyrshëm tepër të sjellshëm, nuk ka të ngjarë të bien në vrazhdësi. Për më tepër, ata janë ekspertë në marëdhëniet njerëzore dhe janë në gjendje të dallojnë emocionet e të tjerëve, gjë që i bën ata shumë të kujdesshëm dhe të ndjeshëm. Virgjëresha është gjithashtu një shenjë shumë e devotshme dhe besnike.

Peshqit

Kjo shenjë padyshim që mund të quhet më miqësore. Për Peshqit është e rëndësishme të vendosin kontakte dhe të krijojnë një lidhje të fortë me njerëzit e tjerë. Për nga natyra, ata janë shumë vetëmohues dhe gjithmonë shtyjnë problemet e tyre në sfond për t’i kushtuar vëmendje tuajave. Peshqit janë shumë të ndjeshëm dhe të mençur. Pasi të dëgjojnë gjithçka që ju shqetëson, ata me siguri do t’ju ngushëllojnë dhe do të ndajnë këshilla praktike. Përfaqësuesit e kësaj shenje simpatizojnë dhe gjithmonë përpiqen të kuptojnë të dashurit e tyre, gjë që i bën ata tepër të mirë.