BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x
BREAKING NEWS

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik: Këtë vit do ketë “non grata” të tjerë

Kush e ka radhën? Paralajmërimi i bujshëm i ambasadorit britanik:
x
BREAKING NEWS

Operacion antidrogë në Malësinë e Madhe

Operacion antidrogë në Malësinë e Madhe
x

Lifestyle

Ja 3 shenjat e Horoskopit që marrin gjithmonë vendime të gabuara, zbuloni nëse bëni pjesë edhe ju

Ja 3 shenjat e Horoskopit që marrin gjithmonë vendime të gabuara,

Shumica e njerëzve kanë nevojë për pak kohë shtesë për të vendosur për diçka që është jashtëzakonisht e rëndësishme. Megjithatë, ka edhe nga ata që vendosin “në vend”. Ata nxitojnë në përfundime, ndjekin impulset e tyre dhe shpesh përfundojnë me vendime të gabuara. Janë edhe ata që do të thonë mendimin e tyre pa menduar për ndjenjat e të tjerëve dhe pa u kujdesur nëse do të lëndojnë apo jo bashkëbiseduesin e tyre.

Sipas astrologjisë, ka më shumë gjasa që ata t’i përkasin një prej shenjave të mëposhtme:

Dashi

Të njohur për energjinë dhe padurimin e tyre, Dashi nuk mendon shumë përpara se të marrë një vendim dhe vepron sipas ndjenjës së tyre të brendshme. Ata janë mjaft të pavendosur dhe shpesh luhaten midis aktit të tyre përfundimtar. Megjithatë, ata do të marrin një vendim kur gjërat do t’u “errësohen” shumë, pa e analizuar sa duhet më parë. Dashi janë njerëzit që nuk mendojnë për pasojat e veprimeve të tyre derisa të trokasin në derën e tyre dhe pastaj të kuptojnë se ndoshta kanë gabuar.

Shigjetari

Fjala e parë që na vjen ndërmend kur dëgjojmë se dikush i përket shenjës së Shigjetarit është spontaniteti. Të lindurit nën këtë yll duan aventurat dhe surprizat. Kjo është arsyeja pse ata nuk mendojnë shumë përpara se të marrin një vendim. Ata madje mund të bien dakord për diçka në punë, për shembull, pa e menduar dhe kur vjen koha për ta realizuar, kuptojnë se nuk munden dhe më pas pendohen. Ata mendojnë me zemër dhe kjo nuk është gjithmonë pozitive.

Peshqit

Peshqit janë shenja mjaft impulsive. Në fakt, shumë thonë se ata janë “mbretërit e vendimeve të gabuara”. Zakonisht, ata përfundojnë në to sepse mendojnë shumë për diçka, por pa u menduar, dhe kështu arrijnë në një rrugë pa krye. Ata janë kryesisht të kapur në përpjekje për të mbytur krijimtarinë e tyre dhe për të kufizuar imagjinatën e tyre gjithnjë në udhëtim. Përveç kësaj, ata kanë frikë të rrezikojnë ose të bëjnë gabime, deri në atë pikë sa nuk i shmangin pothuajse kurrë.