Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja arsyet pse është mirë të bëni seks gjatë ciklit

Postuar: 15/11/2018 - 20:47

Dhimbjet menstruale janë rezultat i kontraksioneve të mitrës, për të çliruar substancat që kanë ushqyer mukozën deri në momentin e ciklit menstrual. Me arritjen e orgazmës gjatë seksit, muskujt e mitrës çlirohen dhe arrijnë që të lehtësojnë dhimbjet e ciklit.

-Nëse kryeni marrëdhënie seksuale gjatë atyre ditëve, kohëzgjatja e ciklit mund të shkurtohet, pasi duke pasur marrëdhënie fluksi bëhet më i bollshëm dhe më i shpejtë.

Por kjo gjë mund të ndodhë te një pjesë e femrave, ndërsa tek të tjerat jo.

-Ndër të tjera hormonet që aktivizohen gjatë seksit mund të zhdukin edhe dhimbjet e kokës dhe t’iu bëjnë të ndiheni më mirë. Ndër hormonet e çliruara gjatë aktit janë endorfina, e cila garanton një ndjesi mirëqenie natyrale, shpesh të zgjatur.

-Rritet dëshira! Duhet thënë se për shkak të hormoneve gjatë atyre ditëve, disa femra ndjejnë një dëshirë të papërmbajtshme për të bërë dashuri.

Për këtë arsye, hidhni poshtë çdo bindje që keni krijuar deri më tani për seksin gjatë ciklit dhe liheni veten të lirë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 18:24

Dakota Johnson u bë e njohur në të gjithë botën, pas rolit të saj në filmin “Fifty Shades of Grey”.Një film ky me skena të shumta erotike +18.

Postuar: 21/02/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 20/02/2019 - 21:39

Një grua ishte shpallur në kërkim 18 vite më parë ndërsa trupi i saj është gjetur në frigorifer

Postuar: 20/02/2019 - 16:55

Një tortë e dekoruar në mënyrë të veçantë në një dollap frigoriferik në një dyqan pastiçerie në T

Postuar: 20/02/2019 - 16:12

Karl Lagerfeld, ikona legjendare e Chanel është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 85-vjeçare

Postuar: 20/02/2019 - 15:58

Një e mitur ka ndërruar jetë, pasi konsumoi një akullore me arra.9-vjeçarja kishte shkuar në hote

Postuar: 20/02/2019 - 14:46

Gjatë një operimi mjekët e një spitali në Korenë e Jugut i kanë nxjerrë nga barku një pacienti,