BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Lifestyle

Ja cilat janë shenjat e zoodiakut që kombinojnë me peshoren

Ja cilat janë shenjat e zoodiakut që kombinojnë me peshoren

Të lindurit në shenjën e Peshores janë, në përgjithësi, individë që e kanë të vështirë të krijojnë lidhje të qëndrueshme dashurie, shpesh edhe nga frika se mund të lëndojnë dikë. Shumë Peshore kanë tendencë të kërkojnë gjithçka nga njerëzit me të cilët shoqërohen, por për ta nuk ka asnjëherë receta. Kur është fjala për lidhjet e dashurisë, shenjat me të cilat Peshoret shkojnë më shumë janë ato të ajrit, por po ashtu edhe ato të zjarrit.

Lidhjet më të mira

Ujori: Ujori dhe Peshorja përshtaten me njëri-tjetrin, sepse janë të dy socialë, pëlqejnë të jenë të rrethuar nga njerëz. Jeta e tyre në çift do të jetë e pasur, e mbushur dhe pasionante. Ata janë të përshtatshëm dhe u pëlqen të ndajnë shumë kohë me njëri-tjetrin. Diplomacia natyrore e Peshores ndihmon për të luftuar kundërvënien natyrore të Ujorit, ndaj e gjejnë gjuhën e përbashkët dhe arrijnë lehtësisht në kompromis.

Binjakët: Kur bëhet fjalë për pajtueshmërinë e romancave, Binjakët dhe Peshoret përbëjnë një dyshe pothuajse ideale. Këto dy shenja janë të përshtatshme intelektualisht me njëra-tjetrën, krijojnë një miqësi shumë të mirë dhe shkojnë shumë edhe seksualisht. Janë shenja që kanë interesa të përbashkëta, asnjëra nuk është xheloze dhe falin shumë dashuri. Peshorja dhe Binjakët janë shenja pasioni dhe janë të gatshme për të bërë gjithçka për këtë. Është një bashkim harmonik i garantuar që premton jetëgjatësi.

Shigjetari: Peshorja simpatike dhe Shigjetari i zjarrtë garantojnë se nuk mërziten kurrë me njëri-tjetrin. Peshorja e di se si t’i bëjë gjërat interesante për Shigjetarin që i pëlqen aventurat, ndërsa Shigjetari, me dashurinë e fortë dhe zgjuarsinë që e karakterizon, është gjithmonë i aftë t’i ofrojë Peshores atë që dëshiron. Shigjetari karakterizohet nga dëshira për pavarësi, ndërsa Peshorja për një partner të qëndrueshëm dhe të besueshëm – ky bashkim është një partneritet që respekton hapësirat nga të dy palët.

Sa u përket kombinimeve më të këqija, me Peshoren kanë pothuajse gjithmonë konflikte Peshqit, Gaforrja dhe Bricjapi.