Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ja mosha kur do të përjetoni seksin më të mirë në jetë

Postuar: 18/09/2018 - 23:30

Sipas një studimi të fundit të publikuar në platformën ‘Happify’, seksin më të mirë të jetës nuk e përjetoni derisa të jeni në vitet e vonshme të 40-tave.

Hulumtuesit kanë pyetur njerëzit, të cilët kanë qenë në të 50’tat apo 60’tat, për jetët e tyre seksuale dhe se kur mendojnë ata që e kanë arritur majën seksuale.

Shumica e pjesëmarrësve kishin thënë se seksin më të mirë e kanë përjetuar në vitet e 40’ta, e në veçanti në moshën 46 vjeçare. Përse 46? Nuk e dimë! Por thjesht e dimë se 46 është numri magjik.

Kjo mund të ketë kuptim kur marrim parasysh se adoleshentët dhe personat të cilët janë në vitet e tyre të 20’ta nuk e dinë se çfarë pëlqejnë në shtrat. Vitet e 40’ta janë vite ku keni fituar shumë përvojë, prandaj edhe seksi është më i kënaqshëm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/12/2018 - 20:38

Psikologu i njohur nga Goettingeni, RagnarBeer, ka bërë një hulumtim në të cilin kanë marrë pjesë 2.600 meshkuj dhe femra, që i kanë tradhtuar partnerët apo partneret e tyre së paku një herë dhe të cilët kanë qenë t

Postuar: 17/12/2018 - 20:33

Baba Vanga parashikoi me sukses zgjedhjen e Presidentit Obama, katastrofën bërthamore të nëndhe

Postuar: 17/12/2018 - 20:28

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë.Ngjarja ndodhi n

Postuar: 17/12/2018 - 20:02

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske t

Postuar: 17/12/2018 - 19:55

Nuk ka dashuri pa xhelozi thonë, mirëpo xhelozia e tepruar çdo në një marrëdhënie të lodhshme dhe

Postuar: 17/12/2018 - 19:29

Shkencëtarët janë vënë në kërkim për burimin e një sinjali të shpejtë radioje të ardhur nga hap

Postuar: 17/12/2018 - 19:00

 Macet janë kafshët më të dashura për disa individë, saqë janë në gjendje të harxhojnë shuma