BREAKING NEWS

VIDEO/ Banorët në rrezik? Artan Hoxha plas deklatratën ‘bombë’: Kompania që ka dhënë ekskluzivitetin kërkoi mbylljen e ‘Big Brother VIP’

VIDEO/ Banorët në rrezik? Artan Hoxha plas deklatratën
x
BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x

Lifestyle

Ja tre gjërat që do të sjellin gjithmonë para në shtëpinë tuaj

Ja tre gjërat që do të sjellin gjithmonë para në

Ekspertët e Feng Shui-t kanë vënë në dukje se nëse dëshironi që energjia e parave të rrjedhë nëpër shtëpinë tuaj dhe të mos keni kurrë probleme me të, atëherë duhet të bëni gjërat e mëposhtme:

Përdorni ngjyra të ndezura në pjesët “biznes” të banesës

Aty ku uleni, ku bëni ndonjë punë në apartament/shtëpi, lyejini ato mure me ngjyrë të gjelbër ose vjollcë, ose më thjesht, vendosni ndonjë objekt më të madh në atë ngjyrë. E gjelbërta përfaqëson vitalitetin dhe rritjen, dhe vjollca përfaqëson pasurinë.

Mos i shtypni faturat dhe mos i hidhni në tavolinë. Nëse i lini pas dore paratë, një herë ajo do t’ju lërë pas dore, dhe pastaj mjerë ju. Mbajeni gjithmonë të palosur mirë në një portofol ose në një zarf ose në një kasafortë. Mbani edhe faturat tuaja, vendosini mirë në një zarf ose sirtar.

Dhurojini të tjerëve çdo gjë

Nëse ju mungojnë paratë, drejtojuni njerëzve përreth jush. Jepuni atyre kohën dhe vëmendjen tuaj, falënderojini për gjithçka që bëjnë për ju për t’ju bërë të ndiheni mirë. Suksesi nuk është vetëm nëse kemi një fitim, duhet të gjejmë gjithmonë anën pozitive të çdo gjëje edhe kur nuk ka para të mjaftueshme. Meqenëse paratë janë pjesë e rrethit, kur të mbushen, ato do t’ju kthehen.