Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A janë ato të sigurta siç dëshironi ju të jenë? 10 vende sekrete që s’do iu shkonte mendja, ku mund t’i fshihni gjërat tuaja me vlerë (Foto)

Postuar: 13/11/2019 - 15:45

Ju ndoshta keni tashmë vendet tuaja të preferuara të fshehjes, por a janë ato sa më të sigurta siç dëshironi të jenë?1. Një vazo me lule është një ide e shkëlqyeshme për një zgjidhje afatgjatë.
2.Vendosni bizhuterine tuaj brenda një qeseje plastike dhe fshiheni në një kavanoz me lëng ose krem.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

3.Një lëng frutash ka shumë hapësirë për diçka të çmuar. Vetëm mos harroni ta nxirrni para se të bëni lëngun.

4.Vendosni gjërat e vlefshme tuaj brenda një shishe shampo ose kondicioneri. Mund të jetë gjithashtu një ide e mirë kur jeni me pushime.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

5. Në vend që t’i vendosni gjërat tuaja të rëndësishme brenda orizit ose miellit, përdorni një lëng të trashë, si kefir ose kos.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

6. Vendosni para në koshin e plehrave, mbulojeni me letër dhe vendosni një qese të rregullt plehash. Gazeta e bën atë të duket sikur koshi është bosh.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

7. Një tjetër vend i mirë fshehës është brenda një doreze furça.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

8. Plehra e kopshtit është një ide tjetër.

 

 

10 Places to Hide Your Valuables That Will Fool Any Thief

 

 

9. Ekziston një shans i mirë që askush të mos kalojë në atlete tuaj të vjetra, për dallim nga një shtresë peshqirësh.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/12/2019 - 13:29

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë?

Postuar: 13/12/2019 - 09:32

Jo të paktë janë ata njerëz që besojnë tek besëtytnitë dhe çdo gjë që iu lidh në jetë e lidhin me

Postuar: 13/12/2019 - 09:16

Një djalosh shqiptar nga Gjilani ka bërë një gjest të rrallë.

Postuar: 13/12/2019 - 07:57

Disa persona janë krejt të pandjeshëm, kur bëhet fjalë për t’i dhënë fund një lidhje edhe p

Postuar: 13/12/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 12/12/2019 - 23:56

Një 43-vjeçar ka tentuar të gënjejë instruktorin me qëllim që të merrte provimin e patentës për n