BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Lifestyle

Janë shumë të sigurtë, njihuni me 4 shenjat më pak xheloze të horoskopit

Janë shumë të sigurtë, njihuni me 4 shenjat më pak

Xhelozia është një gjë e çuditshme. Ndodh që ne e kemi kapërcyer ndjenjën e pasigurisë dhe mund ta përjetojmë vetëm këtë ndjenjë të çuditshme dhe të ndërlikuar. Mund të ketë raste kur dikush është më i mirë se ne për diçka ose ka diçka që ne donim dhe ne jemi të mbushur me këtë zili që ne nuk mund ta kontrollojmë. Kjo është xhelozi.

Ata që zakonisht nuk janë xhelozë i përkasin një specie tjetër. Ata kanë mirëkuptim, dhembshuri ose thjesht nuk u intereson. Pra cilat janë 4 shenjat që janë më pak xheloze?

Shigjetari

Shigjetari nuk duket të jetë xheloz pasi është shumë optimist dhe ekstrovert. Ai nuk i pëlqen njerëzit që e mbajnë atë dhe ndodh që njerëzit të jenë më xhelozë për të sesa anasjelltas.

Ujori

Ujori nuk do të përjetojë xhelozi si ne të tjerët. Ata zgjidhin problemet, duke gjetur një mënyrë për të mos u ndier të pasigurt pa asnjë arsye. Nëse Ujori ka vërtet një problem të vërtetë që buron nga xhelozia, ai do të diskutojë dhe zgjidhë çdo çështje që ka me dikë.

Peshqit

Peshqit nuk janë kurrë xhelozë. Zilia e tyre është krejtësisht e rrallë për shkak të natyrës së tyre të dhembshur dhe dashurisë për njerëzit. Ata nuk ndiejnë xhelozi, zili apo urrejtje ndaj askujt dhe nëse u ndodh atyre, nuk është diçka që ata duhet të kenë frikë. Ata thjesht nuk do të bëjnë asgjë për këtë.

Sepse të qenit xheloz për miqtë tuaj mund t’ju ??bëjë mirë.

Binjakët

Binjakët nuk ndihen xhelozë për një arsye të vetme: ata nuk tregojnë shumë interes. Binjakët janë një nga shenjat më të mira të Horoskopit rreth temës së xhelozisë. Ata kanë një nivel të caktuar të të kuptuarit dhe në përgjithësi kanë një qëndrim të pakujdesshëm ndaj jetës. Në vend që t’i kenë zili njerëzit, ata qëndrojnë pranë tyre dhe i mbështesin.