BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Lifestyle

Jeni kurioz ta dini? Më thuaj çfarë shenje horoskopi ke, të të them përse të do shoqëria!

Jeni kurioz ta dini? Më thuaj çfarë shenje horoskopi ke,

Ju mund ta konsideroni veten të vështirë në shoqëri, introvert, apo të turpshëm, por ju ndoshta keni të paktën një ose dy aftësi pozitive sociale. Mund të keni aftësinë për të bashkuar njerëzit e duhur së bashku, ndoshta jeni të mirë për të thyer akullin, ose ndoshta jeni një gjeni dhe dini të thoni gjënë e duhur në momentin e duhur. Më poshtë mund të shihni se çfarë aftësi sociale apo talenti keni, bazuar në shenjën tuaj të horoskopit.

Dashi

Ti je truri i festave, sepse mund ta kthesh një festë të shurdhër në një të çmendur. Ke talent për të bërë gjëra të këndshme dhe je i gatshëm për të provuar gjithçka.

Demi

Ti je njeri vërtetë i mirë dhe nëse dikush do të kishte nevojë për ty, ti do të shkoje atje, qoftë edhe për të dërguar disa ushqime ose për ta ndihmuar të dekorojë. Ju lumturoheni kur ndihmoni dikë.

Binjakët

Ti je i ftuari perfekt, pasi në çdo rast social ke historitë më të mira, shakatë më të veçanta dhe bën llojin e pyetjeve që tërheq njerëzit. Ti me të vërtetë ke dëshirë të shoqërohesh dhe mban mend jo vetëm emrat e njerëzve por edhe historitë e tyre.

Gaforrja

Pa marrë parasysh sesa mirë shkon një ngjarje shoqërore, ka pothuajse gjithmonë një lloj drame apo incident. Njerëzit mund të dehen apo mund të ndodhë një incident dhe kjo është puna jote. Ti nevojitesh aty për të ndihmuar dhe për të bërë që çdo gjë të shkojë mirë.

Luani

Ju mund të mos jeni i famshëm, por keni bukurinë dhe karizmën e një ylli, dhe prania juaj zbukuron çdo situatë sociale. Ju shkëlqeni dhe njerëzit i bëni për vete në mënyrë natyrale. Ju i bëni mysafirët tuaj të ndjehen të mirëpritur dhe të rehatshëm në festën tuaj.

Virgjëresha

Kur jeni duke folur me dikë, e bëni atë të dëgjojë, sepse ju me të vërtetë i dëgjoni. Gjuha e trupit tuaj e provon këtë. Ju bëni kontaktin me sy dhe askush nuk ju ndërpret vetëm për shkak se keni një ide të mahnitshme që do të ndryshojë jetën e tyre.

Peshorja

Ju jeni “nëna” e festave, shtoni diçka të mrekullueshme për çdo ngjarje ku jeni të pranishëm dhe i bëni njerëzit të ndjehen të veçantë. Ju keni aftësi të mahnitshme shoqërore dhe jeni shumë të mirë në depërtimin e situatave potencialisht shqetësuese.

Akrepi

Ka diçka tek ju që ju bën të viheni re menjëherë sapo hyni në derën e një feste. Ju jeni dinamikë, magnetikë dhe seksi, kështu që nuk është çudi që njerëzit tërhiqen pas jush.

Shigjetari

Ju jeni shumë gazmorë dhe mund të bisedoni me të gjithë, kështu që ju dhe ngjarjet shoqërore janë një ndeshje e natyrshme. Ju keni dëshirë të takoni njerëz të rinj dhe gjëra të reja dhe jeni të talentuar kur vjen puna për të pasur aftësi të pabesueshme sociale.

Bricjapi

Në fillim, ju mund të ndiheni pak nervozë, por sapo filloni të çlodheni në një situatë sociale, gjeni vendin  tuaj dhe filloni jepni këshilla. Megjithatë, ju keni një ndjenjë të hollë humori dhe një anë të egër, kështu që jeni në vendin e duhur kur bëhet fjalë për një festë.

Ujori

Ju jeni shumë i hapur dhe i pranoni njerëzit, duke i bërë ata të ndihen mirë dhe të mos gjykuar për veçantitë e tyre. Ju keni ide të mëdha krijuese dhe jeni në gjendje të gjeni mënyra të reja dhe unike të të bërit të gjërave dhe për t’u kënaqur në një festë.

Peshqit

Është shumë e lehtë që njerëzit të besojnë tek ju sepse jeni shumë i sjellshëm. Ata ndjehen rehat me ju dhe jeni shumë i mirë për t’i ndihmuar. Ju shtoni krijimtarinë për çdo rast social dhe ndiheni më mirë me grupe më të vogla njerëzish.