BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Lifestyle

Jeni kuriozë t’i dini? Këto janë anët negative të çdo shenje horoskopi

Jeni kuriozë t’i dini? Këto janë anët negative të

Ashtu siç secili prej nesh ka anët e tij pozitive dhe pikat e forta, kemi edhe anët negative, apo edhe pikat e dobëta. Astrologët kanë treguar disa nga këto situata në të cilat shenjat e horoskopit shfaqen më të ndjeshme.

Dashi – Të zemëruar Njerëzit që kanë lindur në shenjën e Dashit janë në mënyrë natyrale agresivë dhe impulsivë. Ata janë shumë shprehës të ndjenjave të tyre. Por ndonjëherë, ata mbyllen në vetvete dhe e ruajnë zemërimin e tyre në situata ta caktuara dhe pastaj në fund shpërthejnë në një moment të rastësishëm.

Demi – Të pasigurt Demi shpesh i mban emocionet dhe informacionet personale për vete. kjo mund t’u shkaktojë atyre që të kthehen në persona të shqetësuar, lidhur me atë që ndjenjë miqtë e tyre për to. Ata mendojnë se miqtë e tyre nuk i besojnë, për faktin se sa pak ata i ndajnë emocionet e tyre.

Binjakët – Të nevrikosur Pavarësisht se Binjakët janë njerëz shumë social dhe të pëlqyeshëm, ata kanë tendencën të bëhen nervozë bazuar nga sa shumë ata mbi-nxiten. Ata marrin shumë përgjegjësi dhe sepse shpesh bëjnë miqësi të besës dhe të fuqishme, ata mund të kenë shumë sekrete dhe informacione personale në mendjen e tyre. kjo u shkakton atyre që të jenë të mbi nxitur, duke krijuar tension dhe nervozizëm për Binjakët.

Gaforrja – Melankolikë Gaforrja është një shenjë shumë e kujdesshme dhe e dashur. Ato gjithashtu kërkojnë vëmendje dhe të ndihen të dashuruar. Nëse në ndonjë moment dikush duket sikur po i injoron ose është i zemëruar ndaj tyre, ato nisin të mbi mendojnë he të shqetësohen se askush nuk i do. Ato gjithashtu priren të jenë njerëz shumë obsesivë, kështu që është e vështirë për ato që të harrojnë, gjë që shkakton edhe depresionin.

Luani – Xhelozë Ashtu si Gaforrja, Luani e dashuron vëmendjen. Ato e dëshirojnë që të jenë në qendër të vëmendjes dhe të përfitojnë nga ndonjë shans që marrin për të qenë personi më i rëndësishëm. Por ndonjëherë kjo mund të çojë në xhelozi. Kur Luanët kanë një miqësi të ngushtë ose janë në një marrëdhënie dashurie, ato shpesh kanë nevojë intensive të dinë se ata janë të rëndësishëm për ata persona dhe kjo mund të konsumojë mendimet e tyre.

Virgjëresha – Të shqetësuar Virgjëreshat janë shumë të ndjeshëm dhe të prekshëm. Ata kapen pas rutinës dhe organizimit. Për shkak të kësaj, nëse ka ndonjë gjë për të cilën ata nuk janë të sigurt është, ata nuk mund të ndihmojnë, por shqetësohen. Ata nuk mund ta largojnë mendjen e tyre nga problemi, deri sa ta dinë se është plotësisht nën kontroll. Ata e duan rendin dhe strukturën dhe nuk hezitojnë për të rregulluar çdo gjë që nuk është e organizuar. Pra, në qoftë se ka diçka që ata e dinë se nuk mund të rregullohet, ata menjëherë fillojnë të shqetësohen për të.

Peshorja – Të dekurajuar Peshoret janë shumë të pavendosur dhe të ndryshueshëm. Çdo gjë që dikush thotë mund të ndryshojë menjëherë atë që ata mendojnë dhe çfarë bëjnë. Njerëzit shpesh nuk e kuptojnë që duhet të jenë të kujdesshëm për atë që thonë rreth një Peshoreje. Ata kapin çdo gjë, madje edhe komentet më të vogla mund t’i bëjnë të ndihen sikur nuk kanë asnjë vlerë.

Akrepi – Të lodhur Akrepat e kanë të vështirë për t’i besuar njerëzve, të cilat shpesh mund të shkaktojnë keqkuptime mes tyre dhe miqve të tyre. Me kalimin e kohës, të gjitha problemet që duhet të përballojë Akrepi përfshirë miqësinë, problemet financiare, apo probleme familjare ndërtohen dhe papritmas bëhen shumë për të. Edhe pse Akrepi është mendërisht shumë i fortë, disa herë ata gabimisht mbajnë shumë më shumë përgjegjësi, duke marrë edhe më shumë probleme.

Shigjetari – Të pakujdesshëm Shigjetari kanë mendimin se çdo gjë do të rregullohet. Ata mendojnë se asgjë nuk do të shkojnë keq dhe çdo gjë gjithmonë do të shkojë në rregull. Ata nuk duket se e dallojnë ndonjëherë se jo çdo gjë është e përkryer. Kjo mund t’i shkaktojë atyre që të mbeten jashtë, si të papërgjegjshëm apo të pabesueshëm.

Bricjapi – Të stresuar Bricjapët janë njerëz të punës dhe ofrues. Ata mendojnë se janë të nevojshëm në çdo sekondë. Ata marrin gjithçka shumë seriozisht dhe nuk pushojnë deri sa çdo gjë të jetë bërë në mënyrë korrekte dhe të përkryer. Bricjapët janë deri tani shenja me e stresuar dhe serioze e zodiakut.

Ujori – Të vetmuar Ujorët nuk janë aspak të hapura për jetën. Shumë shpesh ato konsiderohen si të bezdisur, sepse ata bezdisin shumë njerëzit e tyre të afërt dhe të dashur, se nuk i kanë dhënë atyre kohë dhe vëmendje. Ata gjithashtu marrin shumë kohë për t’iu hapur të tjerëve. Jeta e tyre personale është shumë e rëndësishme për ta dhe ata ndihen se është obligim i tyre për ta mbajtur atë për veten e tyre, përmes së cilës mund t’i përzënë njerëzit larg.

Peshqit – Keqardhje për veten Peshqit njihen si njerëz të këndshëm dhe që krijojnë një botë fantazie dhe skenarë në mendjet e tyre. Këto mendime dhe ide të pafundme mund ta bëjë një Peshk që të çmendet në qoftë se nuk ka asnjë kontroll mbi të. Nëse ata humbasin kontrollin, ata mund të ngushëllohen në keqardhjen për veten, sepse në ndjekje të përmbushjes së mendimeve të tyre të përsosur ata mund të zhgënjehen pasi askush nuk është i përsosur. Qëndrimi i tyre për perfeksion mund t’i pengojë ata përfundimisht.